An Online Philosophy Service

Useful tips

For collaborators
back

:  Psychiatric Research :  Medical research :  Bioethics / Medical ethics :  Applied ethics and professional ethics :  Ethics :  back

• Polskie Towarzystwo Psychiatryczne – Do celów towarzystwa zaliczyc możemy:
    ”1)rozwijanie psychiatrii oraz upowszechnianie osiÄ…gnięć myÅ›li psychiatrycznej
    2)inicjowanie i uczestniczenie w działaniach promocyjnych na rzecz zdrowia psychicznego,
    3)organizowanie różnych form kształcenia podyplomowego w dziedzinach psychiatrii i zdrowia psychicznego,
    4)współdziałanie w usprawnianiu opieki psychiatrycznej w Polsce ,
    5)krzewienie zawodowych zasad etycznych i czuwanie nad ich przestrzeganiem.”

• Instytut Psychiatrii i Neurologii – „Instytut Psychiatrii i Neurologii jest oÅ›rodkiem naukowym specjalizujÄ…cym siÄ™ w rozwijaniu nowych metod leczenia i rehabilitacji zaburzeÅ„ psychicznych i neurologicznych. Dysponuje nowoczesnym zapleczem diagnostycznym i klinicznym, umożliwiajÄ…cym rozpoznanie i leczenie chorób neurologicznych i psychicznych. SÅ‚uży pomocÄ… w warunkach szpitalnych, jak też przez konsultacje w warunkach ambulatoryjnych.”

• Klinika Psychiatrii Dzieci i MÅ‚odzieży CM UJ – „Klinika utworzona zostaÅ‚a w roku 1978 w Katedrze Psychiatrii Akademii Medycznej (Obecnie Collegium Medicum UJ) w oparciu o dziaÅ‚ajÄ…cy od roku 1968 OddziaÅ‚ MÅ‚odzieżowy. ZaÅ‚ożycielem Kliniki i jej kierownikiem do roku 2000 byÅ‚a prof. dr hab. n. med. Maria Orwid. Od roku 2000 Kierownikiem Kliniki i Katedry Psychiatrii jest prof. dr hab. n. med. Jacek Bomba. DziaÅ‚alność lecznicza Kliniki prowadzona jest w ramach OddziaÅ‚u Klinicznego Szpitala Uniwersyteckiego. Struktura naukowo-dydaktyczna w znaczÄ…cym stopniu pokrywa siÄ™ ze strukturÄ… leczniczÄ….”