Instrukcja

Etyka zawodu psychologa :  Etyka :  powrót

Diagnostyka psychologiczna

Książki
  Eyde, Lorraine D.; Robertson, Gary J.; Krug, Samuel E - Responsible Test Use: Case Studies for Assessing Human Behavior American Psychological Association, Washington 1993 - ( K.S., )
Artykuły
  Behnke, Stephen; - Ethics Rounds: Test-Scoring and Interpretation Services , Monitor on Psychology 35 (3) 2004, ss. 58-59. - ( K.S., )
  BrzeziÅ„ski J. - Testy psychologiczne i ich użytkownicy-analiza kontekstu etycznego w: J. BrzeziÅ„ski, W. Poznaniak (red.), Etyczne problemy dziaÅ‚alnoÅ›ci badawczej i praktycznej psychologa Wyd. Fundacji Humaniora, PoznaÅ„ 1994, ss.83-101. - ( K.K., )
  Cynkar, A. - Do Observers Belong in the Testing Room? , Monitor on Psychology 38 (7) 2007, s. 52. - ( K.S., )
  Jacob, Susan; Brantley, John C. - Ethics and Computer-Assisted Assessment: Three Case Studies , Psychology in the Schools Vol. 26 (2) 1989, ss. 163-167. - ( K.S., )
  Poznaniak W. - Diagnozowanie a etykietowanie (stygmatyzowanie) ludzi, w: J. BrzeziÅ„ski, W. Poznaniak (red.), Etyczne problemy dziaÅ‚alnoÅ›ci badawczej i praktycznej psychologa Wyd. Fundacji Humaniora, PoznaÅ„ 1994, ss. 73-81. - ( K.K., )
  Society for Personality Assessment - Standards for Education and Training in Psychological Assessment Position of the Society for Personality Assessment , Journal of Personality Assessment Vol. 87 (3) 2006 ss. 355-357. - ( K.S., )
  Strelau J. - Dylematy etyczne dotyczÄ…ce publikacji naukowych oraz testów psychologicznych, w: J. BrzeziÅ„ski., M. Toeplitz-Winiewska (red.), Etyczne dylematy psychologii Academica. Wydawnictwo SWPS, Warszawa 2004, ss. 224-236. - ( K.K., )