Instrukcja

Tematyka ogólna :  Etyka :  powrót

Monografie

Książki
  Birnbacher Dieter - Analytische Einführung in die Ethik de Gruyter, 2003 456 S - ( R.S.-L., )
  CzerwiÅ„ska-Schupp Ewa (Hrsg.) - Philosophie an der Schwelle des 21. Jahrhunderts. Geschichte der Philosophie, Philosophische Anthropologie, Ethik, Wissenschaftstheorie, Politische Philosophie PETER LANG, Frankfurt am Main 2003 - ( M.St., )
  Galewicz WÅ‚odzimierz - Z Arystotelesem przez greckie tragedie. Glosy i ilustracje do Etyki nikomachejskiej , t. 1 - 2, Wydawnictwo Literackie, Kraków 2002, 2003 - ( R.W., )
  Griffin James - SÄ…d wartoÅ›ciujÄ…cy. Jak doskonalić przekonania etyczne , tÅ‚um. MichaÅ‚ SzczubiaÅ‚ka, Funadacja Aletheia, Warszawa 2002 - ( R.W., )
  Kaniowski Andrzej Maciej - Supererogacja. Zagubiony wymiar etyki. Czyny chwalebne w etykach uniwersalistycznych , Oficyna Naukowa, Warszawa 1999 - ( R.W., )
  MacIntyre Alasdair - Dziedzictwo cnoty. Studium z teorii moralnoÅ›ci , tÅ‚um., wstÄ™p i przypisy Adam Chmielewski. PrzekÅ‚ad przejrzaÅ‚ Jacek Hołówka, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 1996 - ( R.W., )
  Ossowska Maria - Normy moralne. Próba systematyzacji , Wydawnictwo Nukowe PWN, Warszawa 2000 - ( M.St., )
  Rutkowski MirosÅ‚aw - ObowiÄ…zek moralny a motywacja , Uniwersytet SzczeciÅ„ski, Szczecin 2001 - ( R.W., )
  Taylor Charles - ŹródÅ‚a podmiotowoÅ›ci. Narodziny tożsamoÅ›ci nowoczesnej , przekÅ‚ad zbiorowy, opracowanie naukowe Tadeusz Gadacz, wstÄ™p Agata Bielik-Robson, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 2001 - ( R.W., )
  Wolf Jean C., Schaber Peter - Analytische Moralphilosophie , Alber, K, 1998, 221 - ( R.S.-L., )