przy Instytucie Filozofii    Uniwersytetu Jagiellońskiego

Filozofia rosyjska :  powrót

Tematyka ogólna

Książki
  Евлампиев И. И. - История русской метафизики в XIX–XX веках , т. 1-2 , С.-Петербург 2000 - ( J.J., )
  Зеньковский В. В. - История русской философии , т. 1-2 , Ленинград 1991 - ( J.J., )
  Хоружий С. - После перерыва. Пути русской философии , Санкт-Петербург 1994 - ( J.J., )
  Augustyn L. - Myślenie z wnętrza objawienia. Studium filozofii Ciemiona L. Franka , , Kraków 2003 - ( L.K., M.St., )
  Berlin I. - Russian Thinkers , London 1978, Warszawa 2 - ( M.St., )
  Bohun M. - Fiodor Dostojewski i idea upadku cywilizacji europejskiej , Katowice 1996 - ( L.K., A.de L., )
  Bohun M. - Kontrrewolucja i pesymizm. Filozofia społeczna Konstantina Leontiewa , , Kraków 2000 - ( L.K., )
  Broda M. - Najtrudniejsze z rosyjskich wyzwań? Zagadka Leontiewa i Rosja , Łódź 1994 - ( , L.K., )
  Broda M. - Historia a eschatologia. Studia nad myślą Konstantego Leontiewa i „zagadką Rosji” , Łódź 2001 - ( L.K., M.St., )
  Broda M. - Narodnickie ambiwalencje. Między apoteozą ludu a terroryzmem , Łódź 2003 - ( L.K., M.St., )
  Copleston F.C. - Philosophy in Russia from Herzen to Lenin and Berdyaev , University of Notre Dame 1986 - ( M.St., J.D., )
  Dobieszewski J. - Włodzimierz Sołowjow. Studium osobowości filozoficznej , Warszawa 2002 - ( L.K., M.St., )
  Głęboki Kamieński - Fatalna sprawa. Kwestia polska Kamieński rosyjskiej myśli politycznej (1856-1866) , Kraków 2000 - ( L.K., M.St., )
  Hessen S. - Studia z filozofii kultury , Warszawa 1968 - ( J.D., )
  Kamiński A. - Filozoficzna młodośc Michała Bakunina , Wrocław 2004 - ( L.K., )
  Kapuścik J. - Sens życia. Antropologiczne aspekty rosyjskiego renesansu duchowego XX wieku w świetle prawosławia , Kraków 2000 - ( L.K., )
  Kiejzik L. - Włodzimierz Sołowjow , Zielona Góra 1997 - ( L.K., )
  Klimowicz T. - Przewodnik po współczesnej literaturze rosyjskiej i jej okolicach (1917-1996) , Wrocław 1996 - ( L.K., )
  Kline G. - Religious and Anti-religious Thought in Russia , Chicago 1968 - ( J.D., M.St., )
  Krasicki J. - Bóg, człowiek i zło. Studium filozofii Włodzimierza Sołowjowa , Wrocław 2003 - ( L.K., )
  Krasicki J. - Bóg, człowiek, zło. Studium filozofii Włodzimierza Sołowjowa , Wrocław 2003 - ( J.D., )
  Krzemień W. - Filozofia w cieniu prawosławia. Rosyjscy myśliciele religijni przełomu XIX i XX wieku , Warszawa 1979 - ( J.B., M.St., J.D., )
  Kucharzewski J. - Od białego caratu do czerwonego , t. 1 -8, Warszawa 1998-2000 - ( L.K., )
  Lazari A. de - Czy Moskwa będzie Trzecim Rzymem? Studia o nacjonalizmie rosyjskim , Katowice 1996 - ( L.K., A.de L., )
  Lewickij, S.A. - Oczerki po istorii russkoj fiłosofii i obszczestwiennoj mysli , t. 1 - 2, Frankfurt/Main 1981, Moskwa 199 - ( M.St., )
  Małek E., Wawrzyńczyk J. - Kultura rosyjska: postacie, wydarzenia, symbole, daty , Warszawa 2001 - ( L.K., A.de L., )
  Mankowicz St. - Filozofia społeczna Borysa Cziczerina , Kraków 2002 - ( L.K., )
  Mazurek S. - Wątki katastroficzne w myśli rosyjskiej i polskiej 1917-1950 , Wrocław 1997 - ( L.K., A.de L., M.St., )
  Ostrowski A. - Bierdiajew. Egzystencja w perspektywie eschatologicznej , Lublin 1999 - ( L.K., M.St., )
  Połtorackij N.P. - Russkaja religiozno-fiłosofskaja mysl XX wieka , Pittsburgh 1975 - ( M.St., )
  Przebinda G. - Mikołaj Czernyszewski. Późny wnuk oświecenia , Katowice 1996 - ( L.K., A.de L., )
  Przebinda G. - Od Czaadajewa do Bierdiajewa. Spór o Boga i człowieka w myśli rosyjskiej (1832-1922) , Kraków 1998 - ( L.K., M.St., P.P., )
  Przesmyki P. - W stronę Bogoczłowieczeństwa. Teologicznomoralne studium myśli Mikołaja Bierdiajewa , Łódź 2002 - ( L.K., M.St., P.P., )
  Przybył E. - W cieniu Antychrysta. Idee staroobrzędowców XVII w. , Kraków 1999 - ( L.K., )
  Przybył E. - Prawosławie , Karków 2000 - ( L.K., )
  Romaniuk R. - Dramat religijny Tołstoja , Biblioteka Więzi, 2004 - ( L.K., )
  Rydzewski W. - Syndrom rosyjskiej idei , Kraków 2001 - ( L.K., )
  Sobczak J. - O Rosji nieco inaczej. Szkice i eseje z dziejów politycznych Rosji , Olsztyn 2001 - ( L.K., )
  Stobiecki R. - Bolszewizm a historia. Próba rekonstrukcji bolszewickiej filozofii dziejów , Łódź 1998 - ( L.K., )
  Styczyński M. - O ideach, że złowrogie bywają. Recepcja rosyjskiej myśli filozoficzno-politycznej w Polsce po roku 1989 , Łódź 1999 - ( L.K., M.St., )
  Styczyński M. - Umiłowanie przeszłości albo filozofia spraw ostatecznych. Studia nad filozofią Mikołaja Bierdiajewa , Łódź 2001 - ( L.K., M.St., )
  Trubieckoj E. - Kolorowa kontemplacja. Trzy szkice o ikonie ruskiej tłum. H. Paprocki , Białystok 1998 - ( J.D., )
  Walicki A. - Idea wolności u myślicieli rosyjskich , Kraków 2000 - ( L.K., M.St., )
  Walicki A. - Rosja, katolicyzm i sprawa polska , Warszawa 2002 - ( L.K., J.D., )
  Walicki A. - W kręgu konserwatywnej utopii. Struktura i przemiany rosyjskiego słowianofilstwa , Warszawa 2002 - ( J.D., L.K., M.St., A.de L., A. B., )
  Walicki A. - Rosyjska filozofia społeczna od oświecenia do marksizmu , Warszawa 1973 - ( M.St., J.D., )
  Walicki A. - Legal Philosophies of Russian Liberalism , Oxford 1987, Warszawa 1 - ( M.St., )
  Wodziński C. - Św. Idiota. Projekt antropologii apofatycznej , Gdańsk 2000 - ( L.K., M.St., A.de L., A. B., )
  Wodziński C. - Wiedza a zbawienie. Studium myśli Lwa Szestowa , Warszawa 1991 - ( M.St., J.D., )
  Zenkowskij W.W. - Istoria russkoj filosofii , t. 1 - 2, New York 1953, Leni - ( M.St., )