PrzeglÄ…d stron krajowych :  Diagnoza psychologiczna :  Etyka w psychologii :  Etyka stosowana i zawodowa :  Etyka :  powrót

Artykuły naukowe

Barak A., Buchanan T., Testowanie i diagnozowanie za pomocÄ… Internetu – w książce pod redakcjÄ… W.J. Paluchowskiego "Internet a psychologia. MożliwoÅ›ci i zagrożenia."

BrzeziÅ„ski J., Testy psychologiczne i ich użytkownicy – analiza kontekstu etycznego – w książce pod redakcjÄ… J. BrzeziÅ„skiego i W. Poznaniaka "Etyczne problemy dziaÅ‚alnoÅ›ci badawczej i praktycznej psychologów"

Brzeziński J., Kiedy odwołując się do testów psychologicznych postępujemy nieetycznie? Analiza kontekstu psychometrycznego

BrzeziÅ„ski J., Etyczny wymiar diagnozy psychologicznej – kontekst edukacji – w książce pod redakcjÄ… J. BrzeiÅ„skiego i L. CierpiaÅ‚kowskiej "Zdrowie i choroba. Problemy teorii, diagnozy i praktyki"

BrzeziÅ„ski J., Kowalik S., ModelujÄ…cy wyniki badania psychologicznego (diagnostycznego) wpÅ‚yw osoby badanej (pacjenta) i badacza (klinicysty) – w książce pod redakcjÄ… H. SÄ™k "SpoÅ‚eczna psychologia kliniczna" (s. 269-302)

Bolek M., Problem upubliczniania treści testów psychologicznych

Feltman C., Diagnoza psychologiczna i konceptualizacja przypadku – w książce pod redakcjÄ… C. Feltman i I. Horton "Psychoterapia i poradnictwo" (tom I)

Jaworowska A., DostÄ™p do testów psychologicznych i kompetencje zawodowe ich użytkowników – w książce pod redakcjÄ… J. BrzeziÅ„skiego i M. Toeplitz-Winiewskiej "Etyczne dylematy psychologii"

Paluchowski W.J., Diagnoza oparta na dowodach empirycznych – czy potrzebny jest “polski Buros”?

Poznaniak W., Diagnozowanie a etykietowanie (stygmatyzowanie) ludzi – w książce pod redakcjÄ… J. BrzeziÅ„skiego i W. Poznaniaka "Etyczne problemy dziaÅ‚alnoÅ›ci badawczej i praktycznej psychologów"

Toeplitz-Winiewska M, Etyczne problemy sÄ…dowej ekspertyzy psychologicznej – w książce pod redakcjÄ… J. BrzeziÅ„skiego i M. Toeplitz-Winiewskiej "Etyczne dylematy psychologii"

Zalepa A.M., Etyczne aspekty testowej diagnozy intelektu dzieci i młodzieży