Przegl─ůd stron krajowych :  Diagnoza psychologiczna :  Etyka w psychologii :  Etyka stosowana i zawodowa :  Etyka :  powr├│t

Artykuły naukowe

Barak A., Buchanan T., Testowanie i diagnozowanie za pomoc─ů Internetu – w ksi─ů┼╝ce pod redakcj─ů W.J. Paluchowskiego "Internet a psychologia. Mo┼╝liwo┼Ťci i zagro┼╝enia."

Brzezi┼äski J., Testy psychologiczne i ich u┼╝ytkownicy – analiza kontekstu etycznego – w ksi─ů┼╝ce pod redakcj─ů J. Brzezi┼äskiego i W. Poznaniaka "Etyczne problemy dzia┼éalno┼Ťci badawczej i praktycznej psycholog├│w"

Brzezi┼äski J., Kiedy odwo┼éuj─ůc si─Ö do test├│w psychologicznych post─Öpujemy nieetycznie? Analiza kontekstu psychometrycznego

Brzezi┼äski J., Etyczny wymiar diagnozy psychologicznej – kontekst edukacji – w ksi─ů┼╝ce pod redakcj─ů J. Brzei┼äskiego i L. Cierpia┼ékowskiej "Zdrowie i choroba. Problemy teorii, diagnozy i praktyki"

Brzezi┼äski J., Kowalik S., Modeluj─ůcy wyniki badania psychologicznego (diagnostycznego) wp┼éyw osoby badanej (pacjenta) i badacza (klinicysty) – w ksi─ů┼╝ce pod redakcj─ů H. S─Ök "Spo┼éeczna psychologia kliniczna" (s. 269-302)

Bolek M., Problem upubliczniania tre┼Ťci test├│w psychologicznych

Feltman C., Diagnoza psychologiczna i konceptualizacja przypadku – w ksi─ů┼╝ce pod redakcj─ů C. Feltman i I. Horton "Psychoterapia i poradnictwo" (tom I)

Jaworowska A., Dost─Öp do test├│w psychologicznych i kompetencje zawodowe ich u┼╝ytkownik├│w – w ksi─ů┼╝ce pod redakcj─ů J. Brzezi┼äskiego i M. Toeplitz-Winiewskiej "Etyczne dylematy psychologii"

Paluchowski W.J., Diagnoza oparta na dowodach empirycznych – czy potrzebny jest “polski Buros”?

Poznaniak W., Diagnozowanie a etykietowanie (stygmatyzowanie) ludzi – w ksi─ů┼╝ce pod redakcj─ů J. Brzezi┼äskiego i W. Poznaniaka "Etyczne problemy dzia┼éalno┼Ťci badawczej i praktycznej psycholog├│w"

Toeplitz-Winiewska M, Etyczne problemy s─ůdowej ekspertyzy psychologicznej – w ksi─ů┼╝ce pod redakcj─ů J. Brzezi┼äskiego i M. Toeplitz-Winiewskiej "Etyczne dylematy psychologii"

Zalepa A.M., Etyczne aspekty testowej diagnozy intelektu dzieci i młodzieży