Buddyzm :  Filozofia Wschodu :  powrót

Klasycy filozofii buddzymu

• Budda Åšakjamuni - ArtykuÅ‚ poÅ›wiÄ™cony Siddharthcie Gautamie, zaÅ‚ożycielowi buddyzmu, zamieszczony w Internet Encyclopedia of Philosophy.

• Wasubandhu - ArtykuÅ‚ poÅ›wiÄ™cony mnichowi Wasubandhu, jednemu z głównych zaÅ‚ożycieli buddyjskiej szkoÅ‚y Jogaćara, zamieszczony w Internet Encyclopedia of Philosophy.

• Nagardźuna -  ArtykuÅ‚ poÅ›wiÄ™cony Nagardźunie, twórcy filozofii „Drogi Åšrodka”, zamieszczony w Internet Encyclopedia of Philosophy.

• Åšantidewa - ArtykuÅ‚ poÅ›wiÄ™cony Åšantidewie, jednemu z mnichów-filozofów buddyjskich, zamieszczony w Internet Encyclopedia of Philosophy.

• Åšantarakszita - ArtykuÅ‚ poÅ›wiÄ™cony Åšantarakszicie, jednemu z czoÅ‚owych filozofów buddyzmu tybetaÅ„skiego, zamieszczony w The Stanford Encyclopedia of Philosophy.