Buddyzm :  Filozofia Wschodu :  powrót

Instytucje i organizacje

• Buddhist Studies Institutions - Strona poÅ›wiÄ™cona nauce buddyjskiej, na której można znaleźć odnoÅ›niki do organizacji i instytucji (głównie sÄ… to uniwersytety).

• Resources for East Asian Language and Thought, University of Tokio - Na stronie znaleźć można odnoÅ›niki do tekstów, bibliografii, tÅ‚umaczeÅ„ oraz innych informacji, które dotyczÄ… buddyzmu z terenów Indii, Chin i Korei.

• Resources for the Study of Buddhism - Na stronie można znaleźć teksty (format .pdf) ważne dla buddyzmu Therawady oraz Mahajany, a także dziaÅ‚y: Buddhism and Science, Theravada Buddhist Teachings, Mahayana Buddhist Teachings (w tym: dziaÅ‚ chan i zen).

• Deutsche Buddhistische Union - Strona Niemieckiego ZwiÄ…zku Buddystów (strona w jÄ™zyku niemieckim).