Filozofia indyjska :  Filozofia Wschodu :  powrót

Klasycy filozofii indyjskiej

• Åšankara - Strona poÅ›wiÄ™cona Åšankarze, zaÅ‚ożycielowi szkoÅ‚y Adwajta Wedanta, na której znajduje siÄ™ opis jego postaci oraz teksty jego autorstwa.

• Bhartrihari - ArtykuÅ‚ poÅ›wiÄ™cony Bhartrihariemu, myÅ›licielowi zajmujÄ…cemu siÄ™ gramatykÄ…, semantykÄ… i filozofiÄ…, zamieszczony w Internet Encyclopedia of Philosophy.

• Gaudapada - ArtykuÅ‚ poÅ›wiÄ™cony Gaudapadzie, indyjskiemu filozofowi Wedanty, zamieszczony na angielskiej stronie Wikipedii.

• Madhwa -  ArtykuÅ‚ poÅ›wiÄ™cony Madhwie,  przedstawicielowi szkoÅ‚y dualistycznej (Dwajta), zamieszczony w Internet Encyclopedia of Philosophy.

• Nimbarka - ArtykuÅ‚ poÅ›wiÄ™cony Nimbarce, propagatora filozofii dualistycznego monizmu (Dwajtadwajta), zamieszczony na angielskiej stronie Wikipedii.

• PataÅ„dźali - ArtykuÅ‚ poÅ›wiÄ™cony sylwetce PataÅ„dźalego, gramatyka sanskryckiego, zamieszczony na angielskiej stronie Wikipedii.

• PataÅ„dźali - Strona, na której można pobrać (w formacie mp3) Jogasutry, traktat autorstwa PataÅ„dźalego.

• Ramanudźa - ArtykuÅ‚ poÅ›wiÄ™cony Ramanudźy, jednemu z głównym przedstawicieli Wedanty,  zamieszczony w Internet Encyclopedia of Philosophy.

• Wallabha - ArtykuÅ‚ poÅ›wiÄ™cony Wallabhsze, autorowi doktryny czystego niedualizmu (Åšuddhadwajta), zamieszczony na angielskiej stronie Wikipedii.