Tematy ogólne :  Etyka :  powrót

Strony ogólne

• Ethics Updates - strona, którÄ… od 1994 r. prowadzi Lawrence M. Hinman w Uniwersytecie w San Diego; przeznaczona przede wszystkim dla naczycieli etyki oraz ich studentów. Zestawia odnoÅ›niki do stron poÅ›wiÄ™conych różnym tematom etyki teoretycznej oraz stosowanej. Zawiera także rozmaitego rodzaju zbiory i instrumenty, w tym miÄ™dzy innymi:

• Classic Texts in Ethics – zestawienie (angielskich przekÅ‚adów) klasycznych tekstów z etyki, dostÄ™pnych w internecie,

• The Markkula Center for Applied Ethics - Strona redagowana przez Centrum Etyki Stosowanej w katolickim Uniwersytecie Santa Clara w Dolinie Krzemowej w Kaliforni. Zawiera miÄ™dzy innymi artykuÅ‚y, zbiory przypadków (cases) i opatrzone komentarzami odnoÅ›niki do stron internetowych z różnych dziedzin etyki stosowanej, takich jak etyka biznesu, etyka medyczna, etyka wychowania, etyka w polityce, etyka i technologia.

• RS WEB / Ethics – część strony Religious Studies on the Web; najważniejsze dziaÅ‚y:

• Books – komentowany wybór polecanych książek z zakresu etyki,

• Ethical Theories – odnoÅ›niki do stron internetowych poÅ›wiÄ™conych różnym teoriom etycznym,

• Ethical Issues - odnoÅ›niki do stron internetowych poÅ›wiÄ™conych różnym tematom z zakresu etyki,

• Glossary – sÅ‚ownik głównych terminów etycznych, którego autorem jest R. Bowie,

• Major Works – lista dostÄ™pnych w internecie klasycznych dzieÅ‚ z zakresu etyki,

• Ethical quotes – zestaw ważnych cytatów z zakresu etyki.

• Ethics on the WWW - strona redagowana w College of Communications,California State University, Fullerton. Zestawia odnoÅ›niki poÅ›wiÄ™conych etyce ogólnej i różnym dziedzinom etyki stosowanej. Jej inne dziaÅ‚y:

• Associations – lista stowarzyszeÅ„, organizacji i instytutów zajmujÄ…cych siÄ™ etykÄ…,

• Books – komentowany wybór książek z zakresu etyki,

• Codes and Press Councils – lista wybranych kodeksów etyki.

• Institut für Ethik und Wissenschaft im Dialog - strona instytutu w Uniwersytecie WiedeÅ„skim. Niektóre dziaÅ‚y: