Etyka w psychologii :  Etyka stosowana i zawodowa :  Etyka :  powr├│t

Strony og├│lne

• Portal psychologia.net.pl – podstrona ‘przepisy prawne’
    Znale┼║─ç tu mo┼╝na odsy┼éacze do mog─ůcych interesowa─ç psychologa dokument├│w prawnych i artyku┼éy (aktualnie jeden) na temat kwestii prawnych w psychologii.

• Athabasca University Centre for Psychology Resources – Ethics
    Strona zawiera zestaw link├│w do informacji na temat kwestii etycznych w psychologii, szczeg├│lnie dotycz─ůcych etyki przeprowadzania eksperyment├│w. Przyk┼éadowo znale┼║─ç tu mo┼╝na informacj─Ö na temat wymaga┼ä etycznych stawianych badaniom przeprowadzanym na Athabasca University.

• Encyclopedia of Psychology – Ethical Issues
    Baza dobrze opisanych link├│w do stron dotycz─ůcych etyki w psychologii i psychiatrii. Odsy┼éaj─ů one na przyk┼éad do informacji na temat etycznego aspektu prowadzenia bada┼ä lub do stron przedstawiaj─ůcych stanowisko antypsychiatrii.

• Legal, ethical, and professional issues in psychoanalysis and psychotherapy
    Strona skupiaj─ůca ludzi pr├│buj─ůcych przeformu┼éowa─ç psychoanaliz─Ö bez odwo┼éania si─Ö do modelu i terminologii medycznej. Znale┼║─ç tam mo┼╝na tak┼╝e sporo artyku┼é├│w m├│wi─ůcych o etycznej i prawnej stronie terapii psychoanalitycznej.

• PsychNet-UK – Professional Ethics and Ethical Principles
    Znale┼║─ç tu mo┼╝na odsy┼éacze do ameryka┼äskich dokument├│w prawnych oraz artyku┼é├│w poruszaj─ůcych g┼é├│wnie etyczny aspekt bada┼ä psychologicznych.

• Research in Psychology – Research Ethics
    Strona mog─ůca zainteresowa─ç psycholog├│w prowadz─ůcych badania. Przyk┼éadowo zawiera ona informacje na temat bada┼ä nad lud┼║mi, nad zwierz─Ötami a tak┼╝e kwestii praw autorskich.

• Queen’s University in Belfast - Psychology Research Ethics
    Znale┼║─ç tu mo┼╝na informacje na temat standard├│w etycznych, kt├│re musz─ů by─ç spe┼énione przez przeprowadzane na tym uniwersytecie badania oraz procedury kontroli ich przestrzegania.