Bioetyka / Etyka ekologiczna :  Etyka stosowana i zawodowa :  Etyka :  powrót

Artykuły w języku polskim

• O. BudzyÅ„ski, Etyka ekologiczna czy ekologiczny operacjonizm?, Zielone Brygady, 21/98.

• P. Czarnecki, Bioekoteologia - wizja stosunku czÅ‚owieka do przyrody w filozofii chrzeÅ›cijaÅ„skiej, psychologia.net

• CzÅ‚owiek i Przyroda w Koranie, redakcja portalu plantetaislam.com

• W. Drabik, Lekarz i bioetyka ekologiczna, strona OIL w Rzeszowie.

• M. Dziubek-Hovland, Dlaczego ekologia gÅ‚Ä™boka jest "gÅ‚Ä™boka"?, Dzikie Å»ycie (10), 2003.

• S. Jaromi, FranciszkaÅ„skie inspiracje dla etyki Å›rodowiskowej, Ruch Ekologiczny Å›w. Franciszka.

• J. Kolarzowski, Etyczne przesÅ‚anie nowej duchowoÅ›ci, portal racjonalista.pl

• B. Kryk, Etyka Å›rodowiskowa a potrzeby ekologiczne konsumentów, Zeszyty naukowe uniwersytetu szczeciÅ„skiego, 408/2005.

• R. Kulik, Ekologiczne ja – w poszukiwaniu nowej tożsamoÅ›ci czÅ‚owieka, strona autorska.

• R. Okraska, Czwarta fala? Teoria i praktyka ruchu ekologicznego wobec trendów cywilizacyjno-kulturowych, Obywatel, maj 2006.

• K. Polus-Rogalska, Geneza i główne zaÅ‚ożenia etyki Å›rodowiskowej w Å›wietle zasady zrównoważonego rozwoju, strona autorska.

• J. Reichel, Tezy etyki ekologicznej, Psubraty, (2) 96.

• A. Sebesta, Ekoetyka polska – teoria i praktyka, Forum Wolnej MyÅ›li, 18/03.

• P. B. SobuÅ›, Etyczna ochrona Å›rodowiska naturalnego, portal „Åšrodowisko a zdrowie”.