Filozofia jÄ™zyka :  powrót

Organizacje

• Association of Logic, Language and Information – organizacja zajmujÄ…ca siÄ™ badaniem zwiÄ…zków pomiÄ™dzy logikÄ…, lingwistykÄ… oraz naukami kognitywnymi, jest wydawcÄ… czasopisma Journal of Logic Language and Information, a także organizatorem European Summer School of Logic Language and Information.

• Arche – strona centrum badawczego zajmujÄ…cego siÄ™ badaniem różnych dziedzin filozoficznych, w tym filozofii jÄ™zyka, z perspektywy filozofii analitycznej, organizuje seminaria, warsztaty i konferencje.

• Gesellschaft fűr Semantik – strona niemieckiego stowarzyszenia zajmujÄ…cego siÄ™ badaniami nad semantykÄ…, jest ono m.in. organizatorem corocznej konferencji „Sinn und Bedeutung”.

• Language and Praxis – strona skandynawskiego projektu badawczego poÅ›wiÄ™conego badaniom nad m.in. filozoficznymi konsekwencjami sposobów praktycznego używania jÄ™zyka w relacjach miÄ™dzyludzkich.

• Logic, Language and Cognition Research Group – strona grupy badawczej na uniwersytecie w Barcelonie, organizuje seminaria i konferencje poÅ›wiÄ™cone logice, lingwistyce i kognitywistyce.

• Meaning – strona grupy badawczej zajmujÄ…cej siÄ™ filozofiÄ… jÄ™zyka na uniwersytecie w Brnie, na stronie znajduje siÄ™ opis projektów tworzonych przez grupÄ™, zbiór artykułów oraz lista odnoÅ›ników do innych stron.

• MyÅ›lenie – Komunikowanie – DziaÅ‚anie – strona projektu “MyÅ›lenia – Komunikowanie - DziaÅ‚ania” tworzonego przy OÅ›rodku BadaÅ„ Filozoficznych.

• Open Semiotics Resource Centre – strona Semiotics Institute Online, można tu znaleźć internetowÄ… encyklopediÄ™ semiotyki, dostÄ™p do artykułów z czasopisma The Public Journal of Semiotics oraz informacje o konferencjach i wydawanych publikacjach.

• Polskie Towarzystwo Semiotyczne – do dziaÅ‚aÅ„ organizacji należy m.in.: wydawanie czasopisma „Studia Semiotyczne”, organizacja seminariów oraz konferencji.

• The Center for the Study of Language and Information – strona centrum badawczego dziaÅ‚ajÄ…cego na Stanford University, organizacja zajmuje siÄ™ badaniami w zakresie lingwistyki i nauk kognitywnych, organizuje seminaria i wydaje publikacje zwiÄ…zane z tÄ… tematykÄ….