Epistemologia ogólna :  Epistemiologia :  powrót

materiały dydaktyczne i wprowadzające

• Duncan Pritchard, Understanding Epistemology, Part 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 – obszerny tekst wprowadzajÄ…cy w problematykÄ™ epistemologicznÄ….

• Paul Newall, Epistemology 1, Epistemology 2, Philosophy of Science, Philosophy of Mind – Teksty Paula Newalla stanowiÄ… dobre wprowadzenie w problematykÄ™ poszczególnych działów filozofii. Na stronie znajduje siÄ™ również forum dyskusyjne.

• Teaching Theory of Knowledge – broszura pod redakcjÄ… Marjorie A. Clay. Znaleźć tu można informacje o źródÅ‚ach do nauczania epistemologii, programy przykÅ‚adowych kursów, wskazówki pedagogiczne.

• Michael Tooley’s Lecture Notes – konspekty siedmiu wykÅ‚adów wprowadzajÄ…cych we współczesnÄ… tematykÄ™ epistemologicznÄ….

• Theory of Knowledge – materiaÅ‚y do kursu prowadzonego w University of Kalifornia przez G. J. Mattey’a: sylabus, konspekty wykÅ‚adów, artykuÅ‚ autorstwa prowadzÄ…cego kurs (Self-Trust and the Reasonableness of Acceptance), linki.

• Theory of Knowledge – materiaÅ‚y do kursu prowadzonego w Rochester przez Richarda Feldmana: sylabus, konspekty wykÅ‚adów, bibliografia.

• Theory of Knowledge – materiaÅ‚y do kursu prowadzonego w Princeton przez Jamesa Przyora: sylabus, konspekty wykÅ‚adów.

• Readings in Religious Epistemology – materiaÅ‚y do kursu prowadzonego przez Michaela Suddutha: sylabus, konspekty wykÅ‚adów, linki do zasobów internetowych zwiÄ…zanych z tematem epistemologii religii.