Epistemologia ogólna :  Epistemiologia :  powrót

instytucje

• Centre for the Study of Perceptual Experience – strona centrum badawczo-dydaktycznego przy wydziale filozoficznym Uniwersytetu Glasgow. DziedzinÄ… badaÅ„ Centrum jest zagadnienie doÅ›wiadczenia percepcyjnego rozpatrywane w paradygmacie filozofii analitycznej. Na stronie znaleźć można m.in. informacje o pracownikach Centrum, prowadzonych przez nie studiach oraz wydawanych publikacjach.

• Société canadienne d’épistémologie/Canadian Society for Epistemology – dwujÄ™zyczna strona Kanadyjskiego Towarzystwa Epistemologicznego. ZaÅ‚ożone w 2003 roku Towarzystwo stawia sobie za cel wspieranie badaÅ„ w zakresie epistemologii i dziedzin pokrewnych. Na stronie znaleźć można m.in. informacje o dziaÅ‚alnoÅ›ci Towarzystwa i przydatne linki.

• GREC – strona francuskiej Grupy BadaÅ„ nad EpistemologiÄ… PorównawczÄ…. KilkadziesiÄ…t publikacji grupy (w jÄ™zykach angielskim i francuskim) jest dostÄ™pnych online.

• The Society for Skeptical Studies – Strona zaÅ‚ożonego w 2000 roku Towarzystwa Studiów Sceptycznych. Towarzystwo zajmuje siÄ™ wspieraniem badaÅ„ nad szeroko rozumianym sceptycyzmem. Na dość ubogiej stronie znajdujÄ… siÄ™ podstawowe informacje o Towarzystwie.

• FEMMS – strona zaÅ‚ożonego niedawno stowarzyszenia studiów feministycznych w zakresie epistemologii, metafizyki i nauk.

• CREA – strona francuskiego Centrum BadaÅ„ nad EpistemologiÄ… StosowanÄ… przy École Polytechnique. Centrum zostaÅ‚o zaÅ‚ożone w roku 1982. Od roku 2001 zajmuje siÄ™ głównie badaniami w zakresie nauk kognitywnych. Prowadzi również dziaÅ‚alność dydaktycznÄ… i wydaje wÅ‚asne publikacje.

• CLE – strona brazylijskiego Centrum Logiki, Epistemologii i Historii Nauki, zaÅ‚ożonego w roku 1977. Bogata strona zawiera informacje m.in. o publikacjach Centrum i innych brazylijskich towarzystwach i instytucjach filozoficznych. Niestety, jedynie w jÄ™zyku portugalskim.

• CeSEF – strona francuskiego Centrum dla Syntezy Epistemologii Formalnej. Centrum stawia sobie za cel dążenie do wypracowania zunifikowanej i generalnej metody konceptualizacji w teoriach naukowych.