Epistemologia ogólna :  Epistemiologia :  powrót

strony ogólne

• KLI Theory Lab – baza danych Instytutu Konrada Lorenza. Gromadzona tu jest bibliografia prac zwiÄ…zanych z badaniami nad ewolucjÄ… i poznaniem (od biologii ewolucyjnej przez epistemologiÄ™ genetycznÄ… po filozofiÄ™ umysÅ‚u i ekonomiÄ™). Dane uporzÄ…dkowane sÄ… tematycznie oraz alfabetycznie wg autorów. DostÄ™pna jest również wyszukiwarka i katalog słów kluczowych.

• Le Portail de l’Épistémologie – portal gromadzÄ…cy linki do francuskojÄ™zycznych zasobów internetowych zwiÄ…zanych z problematykÄ… epistemologicznÄ….

• The Epistemology Page – strona autorstwa Keitha DeRose’a. Znaleźć tu można informacje o antologiach tekstów epistemologicznych, kursach z epistemologii prowadzonych na amerykaÅ„skich uniwersytetach, studiach (graduate programs) w zakresie epistemologii, publikacjach niektórych współczesnych epistemologów. ZnajdujÄ… siÄ™ tu również linki do innych stron poÅ›wiÄ™conych tematowi.

• Vagueness – strona gromadzÄ…ca materiaÅ‚y (teksty, bibliografie etc.) zwiÄ…zane z filozoficznymi badaniami nad „niejasnoÅ›ciÄ…” (vagueness) jÄ™zyka.

• The Epistemological Lifeboat – strona ta jest swoistym przewodnikiem po epistemologii i filozofii nauki, przeznaczonym przede wszystkim dla „information scientists”, ale przydatnym także dla innych użytkowników. Znaleźć tu można m.in. szczegółowe objaÅ›nienia podstawowych pojęć i stanowisk epistemologicznych.