Etyka prawnicza :  Etyka stosowana i zawodowa :  Etyka :  powrót

Artykuły w języku polskim

• Maria Szewczyk, Bronić, rÄ™ki nie podać: kilka refleksji o wykonywaniu zawodu prawnika, „Edukacja prawnicza”, maj 2003.

• Marek Jurzyk, Czy potrzebna jest etyka prawnicza?, „Edukacja prawnicza”, czerwiec 2002.

• Jerzy Naumann, Adwokat doktorem,”Edukacja prawnicza”, listopad 2003.

• Janusz Kaczmarek, Etyka w zawodzie prokuratora a wiÄ™c o czÅ‚owieku ze sÅ‚aboÅ›ciami, „Edukacja prawnicza”, styczeÅ„ 2004.

• Edyta Kukowska, Studenci prawa o etyce zawodowej, „Edukacja prawnicza”, czerwiec 2003.

• RafaÅ‚ Mrożek, Czy prawnicy majÄ… obowiÄ…zek informować swoich klientów o metodach polubownego rozwiÄ…zywania sporów?, „Biuletyn arbitrażowy”, 1/2006.

• StanisÅ‚aw Mikke, Niech tak bÄ™dzie, „Palestra”, rok XLVII, nr 554/555.

• StanisÅ‚aw Mikke, Wolna amerykanka i co dalej?, „Palestra” 7-8/2004.

• Roman Tokarczyk, Próba okreÅ›lenia przedmiotu etyki adwokata, „Annales universitatis Mariae Curie-SkÅ‚odowska”, L/LI, 2003/2004.

• Roman Tokarczyk, Uwagi o ksztaÅ‚towaniu norm etyki prokuratora polskiego, serwis internetowy prawo.lex.pl

• Grażyna Czubek, Piotr Kosiewski, Zawody prawnicze – kryzys zaufania?, zapis dyskusji zorganizowanej przez FundacjÄ™ im. Stefana Batorego i „Tygodnik Powszechny”.

• Ireneusz Walencik, Adwokat na procencie - sprawniejszy proces, „Rzeczpospolita”, 30.11.2005.

• PaweÅ‚ Siennicki, Wyciszyć sumienie, „Więź”, 1 (555)/2001.

• Andrzej BÄ…kowski, Gdy myÅ›lÄ™ etyka adwokacka, adwokatura.pl – strona adwokatury polskiej.

• Marek Safjan, SÄ™dzia i bioetyka, internetowy serwis TrybunaÅ‚u Konstytucyjnego.

• Jacek Ignaczewski, Fundamenty wymiaru sprawiedliwoÅ›ci, Monitor prawniczy.

• RafaÅ‚ Orszak, Stajnia Temidy, portal prawy.pl, marzec 2007.

• Remigiusz SobaÅ„ski, Uwagi o etyce zawodów prawniczych, referat wygÅ‚oszony podczas XI Ogólnopolskich Dni Prawniczych 24 maja 2003 r. w Szczyrku, portal adwokatura.pl

• Feliks Koneczny, PaÅ„stwo i prawo w cywilizacji Å‚aciÅ„skiej (rozdziaÅ‚ XII: SÄ…dy), portal nonpossumus.pl

• Wskazania dotyczÄ…ce roli prokuratorów, wskazania opracowane przez ONZ, strony prokuratury okrÄ™gowej w Åšwidnicy.

• Marketingowe podejÅ›cie do zawodu, portal VaGla.pl, wrzesieÅ„ 2003.