Metafizyka ogólna :  Ontologia :  powrót

Strony ogólne

• EpistemeLinks\Metaphysics – poÅ›wiÄ™cony metafizyce segment strony EpistemeLinks, gromadzÄ…cej linki do materiałów internetowych poÅ›wiÄ™conych filozofii.

• Ontology. A Resorce Guide for Philosophers – Strona poÅ›wiÄ™cona metafizyce i ontologii autorstwa Raula Corazzona. Można tu znaleźć wiele rozmaitych materiałów: teksty poÅ›wiÄ™cone definicji ontologii i jej historii, bibliografie, monograficzne strony o kilkunastu współczesnych filozofach itd.

• Analytic Metaphysics Portal – strona poÅ›wiÄ™cona metafizyce w tradycji filozofii analitycznej. Znaleźć tu można linki do stron poÅ›wiÄ™conych poszczególnym autorom oraz do haseÅ‚ encyklopedycznych dotyczÄ…cych głównych zagadnieÅ„ analitycznej metafizyki.

• Buffalo Ontology Site – poÅ›wiÄ™cona ontologii strona WydziaÅ‚u Filozofii Uniwersytetu w Buffalo. Podzielona jest na nastÄ™pujÄ…ce dziaÅ‚y: Contemporary Ontology, History of Ontology, Ontological Engineering, Biomedical Ontology.

• The Dynamic Unity of Reality – Strona autorstwa Geoffa Haselhursta poÅ›wiÄ™cona fizyce, metafizyce przestrzeni i zagadnieniu falowej struktury materii. W dziale poÅ›wiÄ™conym metafizyce znaleźć można rozmaite teksty dotyczÄ…ce zagadnieÅ„ filozoficznych.

• Computational Metaphysics – strona autorstwa Brandena Fitelsona i Edwarda Zalty poÅ›wiÄ™cona zastosowaniom zaksjomatyzowanej ontologii w Å›rodowiskach automatycznego rozumowania.

• Basic Formal Ontology – strona poÅ›wiÄ™cona teorii BFO autorstwa Barry’ego Smitha i Pierre’a Grenona.