Metafizyka ogólna :  Ontologia :  powrót

Instytucje i organizacje

• Society for Medieval Logic and Metaphysics – strona towarzystwa studiów nad filozofiÄ… Å›redniowiecznÄ…. Znaleźć tu można przede wszystkim dostÄ™pne online Proceedings of the SMLM (pięć numerów) oraz inne publikacje czÅ‚onków Towarzystwa.

• The International Institute for Field-Being – strona miÄ™dzynarodowego instytutu zajmujÄ…cego siÄ™ metafizykÄ… “field-being”. Jednym z patronów Instytutu, który stawia sobie za cel promocjÄ™ nie-substancjalistycznej ontologii, jest lord Whitehead. Można tu znaleźć informacje o filozofii „field-being”. Instytut wydaje kilka czasopism.

• Japanese Centre for Ontology Research – strona japoÅ„skiego centrum badawczego poÅ›wiÄ™conego ontologii, szczególnie ontologii formalnej i ontologii stosowanej w biomedycynie i naukach informatycznych.

• Laboratory for Applied Ontology – strona oÅ›rodka badaÅ„ nad ontologicznymi podstawami modelowania konceptualnego. LAO wydaje czasopismo Applied Ontology.

• FEMMS – strona zaÅ‚ożonego niedawno stowarzyszenia studiów feministycznych w zakresie epistemologii, metafizyki i nauk.