Metafizyka ogólna :  Ontologia :  powrót

Czasopisma

• Axiomathes – AnglojÄ™zyczne czasopismo wydawane od 1990 roku. Autorzy o najwiÄ™kszej liczbie publikacji w tym piÅ›mie to Roberto Poli i Liliana Albertazzi. Część artykułów jest dostÄ™pna online.

• Acta Analytica – AnglojÄ™zyczne miÄ™dzynarodowe czasopismo wydawane przez Society for Analytic Philosophy and Philosophy of Science of Slovenia. Specjalizuje siÄ™ w filozofii analitycznej. Teksty dostÄ™pne sÄ… online po rejestracji.

• Applied Ontology – AnglojÄ™zyczny periodyk poÅ›wiÄ™cony analizom ontologicznym i modelowaniu konceptualnemu.

• Crítica – HiszpaÅ„skojÄ™zyczne czasopismo wydawane od 1968 roku w Meksyku. Wszystkie teksty dostÄ™pne online.

• Giornale di Metafisica – WÅ‚oskojÄ™zyczne czasopismo wydawane na Uniwersytecie Palermo.

• Metaphysica – MiÄ™dzynarodowe czasopismo poÅ›wiÄ™cone metafizyce i ontologii. Niektóre numery dostÄ™pne w caÅ‚oÅ›ci online.

• Review of Metaphysics – Znany na caÅ‚ym Å›wiecie kwartalnik filozoficzny, wydawany już od ponad pół wieku na Catholic University of America.