PrzeglÄ…d stron krajowych :  Psychologia miÄ™dzykulturowa i kulturowa :  Etyka w psychologii :  Etyka stosowana i zawodowa :  Etyka :  powrót

Artykuły naukowe

Barzykowski Krystian (2013). Psychometryczna diagnoza psychologiczna w kontekście wielokulturowości oraz wielojęzyczności dzieci. Wybrane zagadnienia pracy poradni psychologiczno-pedagogicznych.

Dymkowski Maciej (2014). O osobliwościach kulturowo uwarunkowanych uniwersaliów psychologicznych.

Grudnik Krzysztof, Emocje, magia, interpretacja. Psychologia kulturowa Richarda Shwedera.

Grzybowski PrzemysÅ‚aw PaweÅ‚ (2013). Edukacja miÄ™dzykulturowa – przewodnik. PojÄ™cia – literatura – adresy.

GrzymaÅ‚a-MoszczyÅ„ska Halina (2012). Ekstaza czy szaleÅ„stwo? Czy można ocenić „normalność” i „patologiÄ™” zachowaÅ„ religijnych?

Grzywa Anna, Morylowska-Topolska Justyna, Gronkowski Marek (2012). Kultura a zaburzenia psychiczne.

"Istota rozwoju i kulturowe uwarunkowania rozwoju" – numer 4 (8) 2013 r. czasopisma Psychologia rozwojowa

Józefik Barbara (2011). Psychoterapia jako dyskurs kulturowy.

McQuail Denis (2008). Płeć kulturowa a media masowe.

Pankalla Andrzej (2009). Przewrót kulturalistyczny w psychologii. „Późny” J.S. Bruner i E.E. Boesch.

Pankalla Andrzej (2013). Kultura psychologów. Wprowadzenie do psychologii (historyczno-kulturowej).

"Psychologia kulturowa", numer specjalny czasopisma Psychologia społeczna (2014)

Sikora Teresa (2015). Psycho-kulturowy mechanizm wyceny przyjemności.

Wałęcka-Matyja Katarzyna (2013). Psychologiczne i społeczno-kulturowe determinanty postaw wobec osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin.

Żechowski Cezary, Namysłowska Irena (2008). Kulturowe i psychologiczne koncepcje samouszkodzeń