PrzeglÄ…d stron krajowych :  Psychologia miÄ™dzykulturowa i kulturowa :  Etyka w psychologii :  Etyka stosowana i zawodowa :  Etyka :  powrót

Prezentacje książek

Boski Paweł, Różycka-Tran Joanna, Sorokowski Piotr (2015). Podróże psychologiczne przez kultury świata.

Boski Paweł (2010))Kulturowe ramy zachowań społecznych.

Ciechanowicz Anna (1990). Kulturowa adaptacja testów.

Cieciuch Jan (2013). Kształtowanie się systemu wartości od dzieciństwa do wczesnej dorosłości.

Crapo William, Price Richard (2003). Psychologia w badaniach międzykulturowych. Czy ludzie zawsze są tacy sami

Dudek Zenon Waldemar, Pankalla Andrzej (2008). Psychologia kultury. Doświadczenia graniczne i transkulturowe.

Kość-Ryżko Katarzyna (2014). Wykorzenieni. Dylematy samookreślenia polskich repatriantów z Kazachstanu. Studium etnopsychologiczne.

Lalak Danuta (2007). Migracja, uchodźstwo, wielokulturowość. Zderzenie kultur we współczesnym świecie.

Linda Juang, David Matsumoto (2007).

Linton Ralph (2000). Kulturowe podstawy osobowości.

Monografie z psychologii kulturowej Wydawnictwa Uniwersytetu Gdańskiego

Nisbett Richard E. (2013). Geografia myślenia. Dlaczego ludzie Wschodu i Zachodu myślą inaczej.

Pankalla Andrzej (2012), Mitocentryczna psychologia kulturowa Ernesta Boescha.

Smykowski Błażej (2012). Psychologia kryzysów w kulturowym rozwoju dzieci i młodzieży.

Szarota Piotr (2006). Psychologia uśmiechu. Analiza kulturowa.