Etyka w polityce :  Etyka stosowana i zawodowa :  Etyka :  powrót

instytucje i organizacje

• Centre for Applied Philosophy and Public Ethics – jednostka WydziaÅ‚u Filozoficznego Uniwersytetu Melbourne zajmujÄ…ca siÄ™ etykÄ… stosowanÄ…, w tym także zwiÄ…zkiem etyki z politykÄ….

• Council on Governmental Ethics Laws – COGEL jest profesjonalnÄ… organizacjÄ… pomagajÄ…cÄ… instytucjom rzÄ…dowym, organizacjom oraz poszczególnym osobom, które zainteresowane sÄ… problematykÄ… zwiÄ…zku pomiÄ™dzy etykÄ… a rzÄ…dzeniem, wyborami, finansowaniem kampanii, lobbingiem, a także wolnoÅ›ciÄ… informacji.

• Institute for Global Ethics (IGE) – instytucja non-profit zajmujÄ…ca siÄ™ etycznÄ… refleksjÄ… nad bieżącymi wydarzeniami politycznymi i spoÅ‚ecznymi. Instytut wydaje cotygodniowy biuletyn.

• Instytut Spraw Publicznych – instytut zajmuje siÄ™ badaniem podstawowych kwestii zwiÄ…zanych z życiem publicznym.

• Nuclear Files – wortal internetowy poÅ›wiÄ™cony politycznym, prawnym i etycznym aspektom użycia broni atomowej.

• The Carnegie Council - organizacja zajmujÄ…ca siÄ™ propagowaniem etycznych standardów wÅ‚adzy.

• The Center for Public Integrity – amerykaÅ„ska organizacja non-profit zajmujÄ…ca siÄ™ dziennikarstwem Å›ledczym podejmujÄ…cym ważkie problemy natury spoÅ‚ecznej zarówno w USA, jak i na Å›wiecie.

• The Ethics and Public Policy Center – organizacja, która powstaÅ‚a w 1976 roku, zajmuje siÄ™ zwiÄ…zkiem pomiÄ™dzy judeo-chrzeÅ›cijaÅ„skÄ… tradycjÄ… moralnÄ… a tym, co dotyczy spraw publicznych.

• The United States Institute of Peace – niezależna organizacja zaÅ‚ożona przez Kongres AmerykaÅ„ski zajmujÄ…ca siÄ™ zapobieganiem i rozwiÄ…zywaniem konfliktów miÄ™dzynarodowych. Strony zawierajÄ… opisy publikacji oraz artykuÅ‚y zwiÄ…zane z problematykÄ… konfliktów wojennych.

• U.S. Office of Government Ethics – amerykaÅ„ska agencja rzÄ…dowa zajmujÄ…ca siÄ™ tworzeniem etycznych standardów wÅ‚adzy.