Pascal

strony ogólne
  • C.E.R.H.A.C Strona internetowa prowadzona przez Le Centre d’Etudes sur les Reformes, l’Humanisme et l’Age Classique. W jej skÅ‚ad wchodzi strona prowadzona przez Centre International Blaise Pascal dziaÅ‚ajÄ…ce pod patronatem Uniwersytetu w Clermont-Ferrand. Oprócz informacji na temat dziaÅ‚alnoÅ›ci Centrum można tutaj znaleźć miÄ™dzy innymi: obszernÄ… bibliografiÄ™ prac poÅ›wiÄ™conych Pascalowi, szczegółowÄ… biografiÄ™ myÅ›liciela oraz obszerne studia dotyczÄ…ce treÅ›ci jego dzieÅ‚.

• Blaise Pascal Fragment strony Little Blue Light. Można tutaj znaleźć informacje biograficzne, informacje na temat dzieÅ‚ Pascala, a także pokaźny zbiór użytecznych linków. DziaÅ‚ zatytuÅ‚owany Criticism zawiera obszernÄ… bibliografiÄ™ prac na temat Pascala.

• Pascal Fragment strony MacTutor poÅ›wiÄ™conej historii matematyki. Można tutaj miÄ™dzy innymi znaleźć biografiÄ™ Pascala oraz obszernÄ… bibliografiÄ™ prac poÅ›wiÄ™conych jego myÅ›li.

• Blaise Pascal Strona zawiera podstawowe informacje biograficzne, krótkÄ… charakterystykÄ™ poglÄ…dów Pascala, a także obszernÄ… listÄ™ linków do innych stron poÅ›wiÄ™conych francuskiemu myÅ›licielowi.

• Blaise Pascal Fragment strony Island of Freedom. Można tutaj znaleźć podstawowe informacje biograficzne, niektóre prace Pascala, a także linki do miejsc zawierajÄ…cych informacje na jego temat.

• Blaise Pascal Fragment strony World of Biography. Zawiera informacje biograficzne oraz listÄ™ prac myÅ›liciela.

• Blaise Pascal at Erratic Impact`s Philosophy Research Base Na stronie tej można znaleźć kilka biografii Pascala oraz linki do stron zawierajÄ…cych niektóre jego prace.

• Blaise Pascal Fragment strony SOS Philosophie. Można tutaj znaleźć informacje biograficzne, krótkÄ… charakterystykÄ™ osiÄ…gnięć francuskiego myÅ›liciela oraz listÄ™ jego dzieÅ‚.

• Blaise Pascal Strona zawiera podstawowe informacje na temat życia Pascala i linki do innych stron internetowych zawierajÄ…cych niektóre jego dzieÅ‚a.

• Blaise Pascal.