Pascal

strony og├│lne
  • C.E.R.H.A.C Strona internetowa prowadzona przez Le Centre d’Etudes sur les Reformes, l’Humanisme et l’Age Classique. W jej sk┼éad wchodzi strona prowadzona przez Centre International Blaise Pascal dzia┼éaj─ůce pod patronatem Uniwersytetu w Clermont-Ferrand. Opr├│cz informacji na temat dzia┼éalno┼Ťci Centrum mo┼╝na tutaj znale┼║─ç mi─Ödzy innymi: obszern─ů bibliografi─Ö prac po┼Ťwi─Öconych Pascalowi, szczeg├│┼éow─ů biografi─Ö my┼Ťliciela oraz obszerne studia dotycz─ůce tre┼Ťci jego dzie┼é.

• Blaise Pascal Fragment strony Little Blue Light. Mo┼╝na tutaj znale┼║─ç informacje biograficzne, informacje na temat dzie┼é Pascala, a tak┼╝e poka┼║ny zbi├│r u┼╝ytecznych link├│w. Dzia┼é zatytu┼éowany Criticism zawiera obszern─ů bibliografi─Ö prac na temat Pascala.

• Pascal Fragment strony MacTutor po┼Ťwi─Öconej historii matematyki. Mo┼╝na tutaj mi─Ödzy innymi znale┼║─ç biografi─Ö Pascala oraz obszern─ů bibliografi─Ö prac po┼Ťwi─Öconych jego my┼Ťli.

• Blaise Pascal Strona zawiera podstawowe informacje biograficzne, kr├│tk─ů charakterystyk─Ö pogl─ůd├│w Pascala, a tak┼╝e obszern─ů list─Ö link├│w do innych stron po┼Ťwi─Öconych francuskiemu my┼Ťlicielowi.

• Blaise Pascal Fragment strony Island of Freedom. Mo┼╝na tutaj znale┼║─ç podstawowe informacje biograficzne, niekt├│re prace Pascala, a tak┼╝e linki do miejsc zawieraj─ůcych informacje na jego temat.

• Blaise Pascal Fragment strony World of Biography. Zawiera informacje biograficzne oraz list─Ö prac my┼Ťliciela.

• Blaise Pascal at Erratic Impact`s Philosophy Research Base Na stronie tej mo┼╝na znale┼║─ç kilka biografii Pascala oraz linki do stron zawieraj─ůcych niekt├│re jego prace.

• Blaise Pascal Fragment strony SOS Philosophie. Mo┼╝na tutaj znale┼║─ç informacje biograficzne, kr├│tk─ů charakterystyk─Ö osi─ůgni─Ö─ç francuskiego my┼Ťliciela oraz list─Ö jego dzie┼é.

• Blaise Pascal Strona zawiera podstawowe informacje na temat ┼╝ycia Pascala i linki do innych stron internetowych zawieraj─ůcych niekt├│re jego dzie┼éa.

• Blaise Pascal.