Augustyn św.

bibliografie
  • EpistemeLinks: Bibliographies for Augustine of Hippo Fragment strony Episteme Links. Można tu znaleźć linki do kilku bibliografii prac poÅ›wiÄ™conych Augustynowi.

• Augustine & the Latin West Podzielona na 13 działów tematycznych bibliografia prac poÅ›wiÄ™conych myÅ›li Augustyna przygotowana przez Williama Harmlessa SJ.

• Na stronie Augustine of Hippo, której autorem jest James O’Donnell można znaleźć dwie przygotowane przez niego bibliografie:

• (a) Augustine - selected bibliography, bibliografia zawierajÄ…ca peÅ‚nÄ… listÄ™ dzieÅ‚ Augustyna oraz uporzÄ…dkowanÄ… tematycznie listÄ™ wybranych prac na jego temat;

• (b) Confessions – bardzo obszerna bibliografia prac poÅ›wiÄ™conych Wyznaniom.

• AS Articles Lista artykułów opublikowanych w czasopiÅ›mie Augustinian Studies w latach 1970-2000.

• AS Reviews Lista recenzji opublikowanych w czasopiÅ›mie Augustianin Studies w latach 1970-2000.

• Na stronie Zentrum fur Augustinus–Forschung in Wurzburg dostÄ™pne sÄ… dwie ogromnie bogate bazy danych:

• (a) Bibliographie des Augustinus-Leksikons - bibliografia oparta na publikacjach w Augustinus-Lexikon;

• (b) Augustinus-Sekundarliteraturdatenbank - bibliografia prac poÅ›wiÄ™conych Augustynowi.

• Scholastic Bibliography Fragment strony internetowej Medieval Studies at Emory University. Pod hasÅ‚em Scholastic Bibliography znaleźć można stronÄ™ pozwalajÄ…cÄ… na wyszukiwanie w bogatej bazie danych prac poÅ›wiÄ™conych wybitnym postaciom Åšredniowiecza oraz różnym dziedzinom myÅ›li Å›redniowiecznej. WypeÅ‚niajÄ…c odpowiedni formularz można też zaproponować autorom bazy danych powiÄ™kszenie jej o wybrane przez siebie teksty.

• Saint Augustine - bibliography Bibliografia dzieÅ‚ Augustyna oraz prac na jego temat zamieszczona w Stanford Encyklopedia of Philosophy.

• Augustine Bibliography Krótka bibliografia udostÄ™pniona na stronie Sophia Project