Singer Peter

polemiki i dyskusje
  • Debata Singer - Malik
    Zapis listownej dyskusji pomi─Ödzy Singerem a Kenanem Malikiem (brytyjskim neurobiologiem, piastuj─ůcym stanowisko Senior Visiting Fellow na University of Surrey i zajmuj─ůcym si─Ö m.in. kwesti─ů filozoficznych zagadnie┼ä w biologii) dotycz─ůcej poparcia, jakiego udzieli┼é Singer tzw. “Projektowi dotycz─ůcemu wielkich ma┼ép”.
    Kluczowe kwestie: prawa zwierz─ůt, status istot samo┼Ťwiadomych, zasada r├│wnego rozwa┼╝ania interes├│w.

• Polemika Singer - Dunayer
    Kluczowe kwestie: poj─Öcia nowego i starego gatunkowizmu, kwestia r├│wno┼Ťci zwierz─ůt, zakres i podstawy praw zwierz─ůt.

• Dyskusja wok├│┼é artyku┼éu „Should This Be the Last Generation”
    Kluczowe kwestie: problem „┼╝ycia wartego prze┼╝ycia” oraz etycznych zobowi─ůza┼ä wobec przysz┼éych pokole┼ä.

• „Should This Be the Last Generation” - Artyku┼é Petera Singera, opublikowany na ┼éamach „The Stone” (po┼Ťwi─Öconego wsp├│┼éczesnym zagadnieniom filozoficznym dodatku do „The New York Times”).

• „Last Genertion? A Response” - Odpowied┼║ Singera na krytyczne uwagi dotycz─ůce tekstu „Should This Be the Last Generation”.