Singer Peter

polemiki i dyskusje
  • Debata Singer - Malik
    Zapis listownej dyskusji pomiÄ™dzy Singerem a Kenanem Malikiem (brytyjskim neurobiologiem, piastujÄ…cym stanowisko Senior Visiting Fellow na University of Surrey i zajmujÄ…cym siÄ™ m.in. kwestiÄ… filozoficznych zagadnieÅ„ w biologii) dotyczÄ…cej poparcia, jakiego udzieliÅ‚ Singer tzw. “Projektowi dotyczÄ…cemu wielkich maÅ‚p”.
    Kluczowe kwestie: prawa zwierząt, status istot samoświadomych, zasada równego rozważania interesów.

• Polemika Singer - Dunayer
    Kluczowe kwestie: pojęcia nowego i starego gatunkowizmu, kwestia równości zwierząt, zakres i podstawy praw zwierząt.

• Dyskusja wokół artykuÅ‚u „Should This Be the Last Generation”
    Kluczowe kwestie: problem „życia wartego przeżycia” oraz etycznych zobowiÄ…zaÅ„ wobec przyszÅ‚ych pokoleÅ„.

• „Should This Be the Last Generation” - ArtykuÅ‚ Petera Singera, opublikowany na Å‚amach „The Stone” (poÅ›wiÄ™conego współczesnym zagadnieniom filozoficznym dodatku do „The New York Times”).

• „Last Genertion? A Response” - Odpowiedź Singera na krytyczne uwagi dotyczÄ…ce tekstu „Should This Be the Last Generation”.