Utylitaryzm

organizacje
  • International Society for Utilitarian Studies (ISUS) – stowarzyszenie dzia┼éaj─ůce przy University College of London; jego celem jest dostarczenie forum dla akademickich bada┼ä i dyskusji nad histori─ů i wsp├│┼éczesnym znaczeniem utylitaryzmu w takich dziedzinach jak: etyka, prawo, ekonomia, polityka itp. Stowarzyszenie organizuje r├│wnie┼╝ seminaria oraz konferencje po┼Ťwi─Öcone utylitaryzmowi.

• Felicifia Online Utilitarianism Community ┬á– stowarzyszenie dostarczaj─ůce forum dla dyskusji etycznych problem├│w zwi─ůzanych z utylitaryzmem.

• Charity International – politycznie i religijnie niezale┼╝na, mi─Ödzynarodowa organizacja, kt├│rej nadrz─Ödny cel wyznaczony jest przez teori─Ö utylitarystyczn─ů: „d─ů┼╝enie do maksymalizacji szcz─Ö┼Ťcia na ┼Ťwiecie”.