Utylitaryzm

organizacje
  • International Society for Utilitarian Studies (ISUS) – stowarzyszenie dziaÅ‚ajÄ…ce przy University College of London; jego celem jest dostarczenie forum dla akademickich badaÅ„ i dyskusji nad historiÄ… i współczesnym znaczeniem utylitaryzmu w takich dziedzinach jak: etyka, prawo, ekonomia, polityka itp. Stowarzyszenie organizuje również seminaria oraz konferencje poÅ›wiÄ™cone utylitaryzmowi.

• Felicifia Online Utilitarianism Community  – stowarzyszenie dostarczajÄ…ce forum dla dyskusji etycznych problemów zwiÄ…zanych z utylitaryzmem.

• Charity International – politycznie i religijnie niezależna, miÄ™dzynarodowa organizacja, której nadrzÄ™dny cel wyznaczony jest przez teoriÄ™ utylitarystycznÄ…: „dążenie do maksymalizacji szczęścia na Å›wiecie”.