Egzystencjalizm

strony og├│lne
  • Realm of Existentialism - strona po┼Ťwi─Öcona w ca┼éo┼Ťci egzystencjalizmowi. Zawiera opis egzystencjalizmu na tle jego relacji wobec fenomenologii, psychologii, literatury i poezji. Na stronach znajduj─ů si─Ö m.in. cytaty, biografie oraz recenzje ksi─ů┼╝ek.

• The Existential Primer - autorem strony jest C.S. Wyatt, strona dzia┼éa od 1996 i pomy┼Ťlana jest jako wprowadzenie w problematyk─Ö egzystencjalizmu. Czytelnik znajdzie tu definicj─Ö podstawowych poj─Ö─ç zwi─ůzanych z egzystencjalizmem, biografi─Ö oraz bibliografi─Ö takich postaci jak Kierkegaard, de Beauvoir, Nietzsche, Heidegger, Jaspers, Sartre i wiele innych.

• Existentialism Philosophy Blog - strony nastawione na publiczn─ů debat─Ö dotycz─ůc─ů filozofii egzystencjalnej; na stronach, po uprzednim zalogowaniu si─Ö, mo┼╝na umieszcza─ç w┼éasne teksty po┼Ťwi─Öcone egzystencjalizmowi.

• Existential & humanistic psychology - strona po┼Ťwi─Öcona rosyjskim ┼║r├│d┼éom egzystencjalnej i humanistycznej psychologii.

• The Cry - strony w ca┼éo┼Ťci po┼Ťwi─Öcone egzystencjalizmowi. Znajduj─ů si─Ö tutaj odno┼Ťniki do om├│wie┼ä oraz analizy takich sylwetek jak Kierkegaard, Nietzsche, Camus, Jaspers, Heidegger. Warty uwagi jest zamieszczony na stronie fragment wyk┼éadu Heideggera w wersji audio po┼Ťwi─Öcony Parmenidesowi.

• Existentialism Summary - strona zawiera s┼éownikowe wprowadzenie do filozofii egzystencjalizmu. Znajduj─ů si─Ö tu kr├│tkie om├│wienia czo┼éowych przedstawicieli nurtu oraz ich g┼é├│wnych dzie┼é.

• The Existential Project - strona po┼Ťwi─Öcona g┼é├│wnie dyskusji i wymianie my┼Ťli dotycz─ůcych tematyki zwi─ůzanej z egzystencjalizmem. Na uwag─Ö zas┼éuguje forum, na kt├│rym uczestnicy mog─ů wyra┼╝a─ç swe refleksje zwi─ůzane z tw├│rczo┼Ťci─ů my┼Ťlicieli egzystencjalnych.

• Philosophy since the Enlightenment ┬á- strony po┼Ťwi─Öcone filozofii; znajduje si─Ö tutaj zak┼éadka dedykowana egzystencjalizmowi.

• The Proceedings of the Fresian School ┬á- znajduje si─Ö tu kr├│tkie, aczkolwiek ciekawe uj─Öcie najwa┼╝niejszych przedstawicieli egzystencjalizmu.

• Solitary Purdah ┬á- czytelnik znajdzie tu teksty po┼Ťwi─Öcone filozofii polityki widzianej z perspektywy egzystencjalizmu. Oto niekt├│re tytu┼éy artyku┼é├│w: Albert Camus Anarchism and the Individual, Kierkegaard as a Political Man, The Political Philosophy of Jacques Maritain.

• Existentialism - na stronie znajduj─ů si─Ö cytaty oraz linki do stron po┼Ťwi─Öconych czo┼éowym przedstawicielom egzystencjalizmu.