Postmodernizm

czasopisma
  • Postmodern Culture ┬á– za┼éo┼╝one w 1990 roku czasopismo ukazuj─ůce si─Ö tylko w wersji elektronicznej, wydawane przez Uniwersytet Johna Hopkinsa przy wsp├│┼épracy z innymi Uniwersytetami; bie┼╝─ůcy numer czasopisma jest dost─Öpny w ca┼éo┼Ťci, pozosta┼ée numery s─ů dost─Öpne cz─Ö┼Ťciowo.

• Kritikos┬á Journal of Postmodern Cultural Sound, Text and Image

• Dear Habermas - A Journal of Postmodern and Critical Thought - czasopismo za┼éo┼╝one w 1998 roku przy Uniwersytecie w Winsconsin; celem czasopisma jest dyskusja nad filozoficznymi i socjologicznymi aspektami postmodernistycznej i krytycznej my┼Ťli ze szczeg├│lnym uwzgl─Ödnieniem roli, jak─ů w debacie nad nowoczesno┼Ťci─ů pe┼éni Habermas.

• Deleuze Studies – ukazuj─ůce si─Ö dwa razy w roku, interdyscyplinarne, elektroniczne czasopismo po┼Ťwi─Öcone filozofii jednego z czo┼éowych przedstawicieli postmodernizmu.

• Comparative Critical Studies – elektroniczne czasopismo dzia┼éaj─ůce przy Uniwersytecie w Edynburgu; czasopismo ukazuje si─Ö trzy razy w roku i skupia si─Ö nad metodologicznym statusem literatury por├│wnawczej.

• Derrida Today – czasopismo ukazuje si─Ö dwa razy do roku i koncentruje si─Ö nad znaczeniem kluczowych dla Derridy kategorii (np. „dekonstrukcji”) we wsp├│┼éczesnej polityczno-spo┼éecznej debacie.

• Foucault Studies – elektroniczne, mi─Ödzynarodowe czasopismo publikuj─ůce prace dotycz─ůce zar├│wno tw├│rczo┼Ťci francuskiego mysliciela, jak i jej krytycznego rozwini─Öcia.