Postmodernizm

czasopisma
  • Postmodern Culture  – zaÅ‚ożone w 1990 roku czasopismo ukazujÄ…ce siÄ™ tylko w wersji elektronicznej, wydawane przez Uniwersytet Johna Hopkinsa przy współpracy z innymi Uniwersytetami; bieżący numer czasopisma jest dostÄ™pny w caÅ‚oÅ›ci, pozostaÅ‚e numery sÄ… dostÄ™pne częściowo.

• Kritikos  Journal of Postmodern Cultural Sound, Text and Image

• Dear Habermas - A Journal of Postmodern and Critical Thought - czasopismo zaÅ‚ożone w 1998 roku przy Uniwersytecie w Winsconsin; celem czasopisma jest dyskusja nad filozoficznymi i socjologicznymi aspektami postmodernistycznej i krytycznej myÅ›li ze szczególnym uwzglÄ™dnieniem roli, jakÄ… w debacie nad nowoczesnoÅ›ciÄ… peÅ‚ni Habermas.

• Deleuze Studies – ukazujÄ…ce siÄ™ dwa razy w roku, interdyscyplinarne, elektroniczne czasopismo poÅ›wiÄ™cone filozofii jednego z czoÅ‚owych przedstawicieli postmodernizmu.

• Comparative Critical Studies – elektroniczne czasopismo dziaÅ‚ajÄ…ce przy Uniwersytecie w Edynburgu; czasopismo ukazuje siÄ™ trzy razy w roku i skupia siÄ™ nad metodologicznym statusem literatury porównawczej.

• Derrida Today – czasopismo ukazuje siÄ™ dwa razy do roku i koncentruje siÄ™ nad znaczeniem kluczowych dla Derridy kategorii (np. „dekonstrukcji”) we współczesnej polityczno-spoÅ‚ecznej debacie.

• Foucault Studies – elektroniczne, miÄ™dzynarodowe czasopismo publikujÄ…ce prace dotyczÄ…ce zarówno twórczoÅ›ci francuskiego mysliciela, jak i jej krytycznego rozwiniÄ™cia.