Postmodernizm

strony og├│lne
  • Contemporary Philosophy, Critical Theory and Postmodern Thought┬á┬á┬á ┬á- prowadzone przez Martina Rydera z Uniwersytetu w Denver strony gromadz─ůce olbrzymi─ů liczb─Ö link├│w po┼Ťwi─Öconych g┼é├│wnie, cho─ç nie tylko, postmodernistycznym my┼Ťlicielom (J. Derrida, J. Kristeva, J.F. Lyotard, J. Baudrillard, G. Deleuze, R. Barthes, M. Foucault) oraz odsy┼éaj─ůcych do artyku┼é├│w i opracowa┼ä postmodernizmu.

• Postmodernizm - wprowadzenie w problematyk─Ö postmodernizmu uj─Öte z perspektywy teorii literatury; autorem wprowadzenia jest prof. Mary Klages z Uniwersytetu Colorado.

• Postmodernism and Its Critics ┬á– zamieszczone na stronach Uniwersytetu w Alabamie, om├│wienie postmodernizmu obejmuj─ůce czo┼éowych przedstawicieli tego nurtu jak i jego g┼é├│wne poj─Öcia.

• Everything Postmodern ┬á- dzia┼éaj─ůca od 1995 roku strona gromadz─ůca r├│┼╝norodne linki dotycz─ůce artyku┼é├│w, czasopism oraz opracowa┼ä po┼Ťwi─Öconych postmodernizmowi, a tak┼╝e jego g┼é├│wnym przedstawicielom.

• Some Attributes of Post-Modernist Literature ┬á– kr├│tkie wprowadzenie w g┼é├│wne idee postmodernizmu zw┼éaszcza w kontek┼Ťcie wyznaczonym przez teori─Ö literatury.

• Why I am Not a Postmodernist ┬á- autor strony (Edward R. Friedlander) rozwa┼╝a zasadnicze dla postmodernizmu idee, krytykuj─ůc stosunek postmodernizmu wobec nauki i sztuki.

• The Christian Cadre`s Postmodernism Page – strona dedykowana analizie obustronnych relacji zachodz─ůcych pomi─Ödzy chrze┼Ťcija┼ästwem a postmodernizmem. Czytelnik znajdzie tu wiele artyku┼é├│w rozwa┼╝aj─ůcych powy┼╝szy zwi─ůzek.

• Toronto High School ┬á– strona zawiera olbrzymi─ů liczb─Ö link├│w odsy┼éaj─ůcych do innych stron zawieraj─ůcych r├│┼╝norodne informacje dotycz─ůce postmodernizmu (artyku┼éy, om├│wienia, wprowadzenia, recenzje ksi─ů┼╝ek, cytaty itp.).

• Modernism vs. Postmodernism – strona zawiera zestawienie i por├│wnanie charakterystycznych cech, z jednej strony dla modernizmu, a z drugiej strony dla postmodernizmu.

• Postmodernism. Georgetown university – na stronie znajduje si─Ö pr├│ba om├│wienia r├│┼╝nic pomi─Ödzy postmodernizmem, ponowoczesno┼Ťci─ů, a tym, co ponowoczesne.

• After Postmodernism Conference ┬á- na stronach znajduje si─Ö zapis konferencji pod tym samym tytu┼éem, kt├│ra odby┼éa si─Ö w listopadzie 1997 roku na Uniwersytecie Chicago.