Instrukcja
Działy główne

Ogólne :  Etyka ludzi nauki :  Etyka :  powrót

Deklaracje i kodeksy

Center for the Study of Ethics in the Professions at IIT - , - ( T.Kub., )
  Deutsche Forschungsgemeinschaft (DFG) - Empfehlungen der Kommission "Selbstkontrolle in der Wissenschaft" , - ( T.Kub., )
Książki
  Ethikkommission der Universität Zürich - Ethische Verantwortung in den Wissenschaften, vdf, Zürich 2006, 242 s. - ( T.Kub., )
  UNESCO - Recommendation on the Status of Scientific Researchers, , 20 November 1974. - ( T.Kub., )
Artykuły
  SobaÅ„ski Remigiusz - Uwagi o ewentualnym kodeksie etyki pracownika nauk [w:] Etyka w Å›rodowisku akademickim. MateriaÅ‚y sympozjum zorganizowanego w Uniwersytecie ÅšlÄ…skim w Katowicach przez GórnoÅ›lÄ…skie MiÄ™dzyuczelniane Towarzystwo Akademickie "Universitas" 6 czerwca 1992 r., pod red. Jerzego ZieliÅ„skiego i Leona Tyszkiewicza , Warszawa 1994, s. 48-52 - ( W.G., )
  Tyszkiewicz Leon - Projekt zbioru zasad etyki Å›rodowiska akademickiego [w:] Etyka w Å›rodowisku akademickim. MateriaÅ‚y sympozjum zorganizowanego w Uniwersytecie ÅšlÄ…skim w Katowicach przez GórnoÅ›lÄ…skie MiÄ™dzyuczelniane Towarzystwo Akademickie "Universitas" 6 czerwca 1992 r., pod red. Jerzego ZieliÅ„skiego i Leona Tyszkiewicza , Warszawa 1994, s. 105-108 - ( W.G., )
  ZieliÅ„ski Tadeusz - GÅ‚os w dyskusji nad prawem i moralnoÅ›ciÄ… na tle kodeksów etyk zawodowych [w:] Etyka w Å›rodowisku akademickim. MateriaÅ‚y sympozjum zorganizowanego w Uniwersytecie ÅšlÄ…skim w Katowicach przez GórnoÅ›lÄ…skie MiÄ™dzyuczelniane Towarzystwo Akademickie "Universitas" 6 czerwca 1992 r., pod red. Jerzego ZieliÅ„skiego i Leona Tyszkiewicza , Warszawa 1994, s. 65-69 - ( W.G., )