Instrukcja
Opiniodawcy
Działy główne

Definicja Å›mierci :  Åšmierć i umieranie :  Bioetyka / Etyka medyczna :  Etyka :  powrót

Aspekty prawne

Książki
  Davies M. - Medical Law , Oxford 1998 r. - ( M.Åš., )
  Duda J. - Transplantacja w prawie polskim. Aspekty karnoprawne , Warszawa 2004 r. - ( M.Åš., K.B.-R., )
  Grzywo-DÄ…browski W. - PodrÄ™cznik medycyny sÄ…dowej , Warszawa 1948 r. - ( M.Åš., )
  Manczarski S. - Medycyna sÄ…dowa w zarysie , Warszawa 1954 r. - ( M.Åš., )
  Marcinkowski T. - Medycyna sÄ…dowa dla prawników, t. I, , PoznaÅ„ 2000 r. - ( M.Åš., )
  Mason J., MacCall R., Smith, G. Laurie, - Law and Medical Ethics , Edynburg 2002 - ( M.Åš., )
  Nowacka A. - Etyka a transplantacja , Warszawa 2003 r. - ( M.Åš., )
  Olbrycht J. - Medycyna sÄ…dowa w procesie karnym , Warszawa 1957 r. - ( M.Åš., )
  Popielski B.(red.) i in. - Medycyna i prawo , Warszawa 1968 r. - ( M.Åš., )
  Popielski B., J. Kobiela (red.), - Medycyna sÄ…dowa , Warszawa 1972 r. - ( M.Åš., )
  Raszeja S; NasiÅ‚owski W; Makarewicz J. - Medycyna sÄ…dowa. PodrÄ™cznik dla studentów , Warszawa 1990 r. - ( M.Åš., )
  Sych M. - Resuscytacja. Teoria i praktyka ożywiania , Warszawa 1995 r. - ( M.Åš., )
  Wachholz L. - PodrÄ™cznik medycyny sÄ…dowej , Kraków 1899 r. - ( M.Åš., )
  - Wielki SÅ‚ownik Medyczny , Warszawa 1996 r. - ( M.Åš., )
  - A definition of irreversible coma: report of the Ad Hoc Committee of the Harvard Medical School to Examine the Definition of Brain Death 1968 r., nr 205/6, s. 85- 88., JAMA - ( M.Åš., )
  Biesaga T. - Kontrowersje wokół nowej definicji Å›mierci , Medycyna Praktyczna Ginekologia i PoÅ‚ożnictwo nr 3, 2006 r. - ( M.Åš., )
  Mant Keith A. - Definicja Å›mierci z punktu widzenia medycyny, [w:] A. Toynbee (red.), CzÅ‚owiek wobec Å›mierci , Warszawa 1973 r., s. 34-35. - ( M.Åš., )
  Papieska Akademia Nauk - Deklaracja o sztucznym przedÅ‚użaniu życia i dokÅ‚adnym ustaleniu momentu Å›mierci z 21.10.1985, [w:] K. SzczygieÅ‚, W trosce o życie, Wybrane dokumenty Stolicy Apostolskiej , Tarnów 1998 r. - ( M.Åš., )
  Türk H.J. - Åšmierć mózgowa z punktu widzenia medycyny, [w:] A. Toynbee, CzÅ‚owiek wobec Å›mierci , Warszawa 1996 r., s. 60, 72. - ( M.Åš., )