Instrukcja

Etyka :  Tomasz z Akwinu :  Filozofia Å›redniowieczna :  powrót

Cnoty i wady

Książki
  Kaczor Christopher, Sherman Thomas SJ - Thomas Aquinas on Cardinal Virtues The Catholic University of America Press, 2009
  Mróz MirosÅ‚aw - CzÅ‚owiek w dynamizmie cnoty: aktualność aretologii Å›w. Tomasza z Akwinu w Å›wietle pytania o podstawy moralnoÅ›ci chrzeÅ›cijaÅ„skiej , ToruÅ„ 2001 - ( A.A., )
  Porter Jean - Recovery of Virtue John Knox Press, 1990
Artykuły
  Galewicz WÅ‚odzimierz - PojÄ™cie cnoty u Arystotelesa i Tomasza z Akwinu, w: ÅšwiÄ™ty Tomasz z Akwinu, Traktat o cnotach (Summa teologii I-II, 49-67), Wydawnictwo ANTYK, KÄ™ty 2006, WstÄ™p tÅ‚umacza, s. 9-56.
  Pinkaers, Servais, O.P. - The Role of Virtue in Moral Theology [in:] S. Pinkaers O.P. The Pinkaers Reader: Renewing Thomistic Moral Theology. The Catholic University Press, Washington 2005 ss. 288-303.