Instrukcja

Filozofia Boga i religii :  powrót

Tomasz z Akwinu

Książki
  Chardonnens Denis - Dei providentia circa hominem: providence divine et condition humaine selon l'"Expositio super Iob ad litteram" de Thomans d'Aquin , Paris 1997 - ( A.A., )
  Chenu MarieDominique - ÅšwiÄ™ty Tomasz z Akwinu i teologia , tÅ‚um. Arkadiusz Ziernicki , Kraków 1997 - ( A.A., )
  Elders Leo - Filozofia Boga: filozoficzna teologia Å›w. Tomasza z Akwinu, tÅ‚um. ks. Marek Kiliszek i ks. Tadeusz KuczyÅ„ski Agencja Wydawnicza Katolików MAG, Warszawa 1992 - ( A.A., J.Py., )
  Kenny Anthony - Aquinas on Being Clarendon Press , Oxford 2002 ss. x + 212. - ( K.H., )
  Kenny Anthony - The Five Ways. St. Thomas Aquinas’ Proofs of God’s Existence Routledge, London 1969 ss. vii+131. - ( K.H., )
  Kretzmann N. - The Metaphysics of Theism. Aquinas Natural Theology in 'Summa contra Gentiles' , Clarendon Press, Oxford 1997 - ( J. Wo., J.Py., )
  Kretzmann Norman - The Metaphysics of Creation. Aquinas’s Natural Theology in Summa contra gentiles II Clarendon Press, ss. 483., Oxford 2001 - ( J.Py., )
  Mascall Eric Lionel - Istnienie i analogia, tÅ‚um. Jolanta W. ZieliÅ„ska, Instytut Wydawniczy PAX, ss. 252., Warszawa 1961 - ( J.Py., )
  Mascall Eric Lionel - Ten, który jest. Studium z teizmu tradycyjnego, tÅ‚um. Jolanta W. ZieliÅ„ska, Instytut Wydawniczy PAX, Warszawa 1960, ss. 387. - ( J.Py., )
  Mendis Valence D. - Philosophy of Creation in St. Thomas Aquinas: Making God Intelligible to Nontheists , Roma 1994 - ( A.A., )
  Owens Joseph - St. Thomas Aquinas on the Existence of God: Collected Papers of Joseph Owens, ed. John R. Catan State University of New York Press, Albany 1980 pp. 291. - ( J.Py., )
  Sentis Laurent - Saint Thomas d’Aquin et le mal. Foi chrétienne et théodicée, Beauchesne, Paris 1992, pp. 364. - ( J.Py., )
  Tomasz z Akwinu - Traktat o Bogu ( Suma teologii , I, 1-26), tÅ‚um. G. Kurylewicz, Z. Nerczuk, M. Olszewski Znak, Kraków 1999, ss. 896. - ( A.A., J.Py., )
Artykuły
  BocheÅ„ski Józef M. - Pięć dróg, tÅ‚um. J. MiziÅ„ski w: J.M. BocheÅ„ski, Logika i filozofia, opr. Jan Parys, Wydawnictwo Naukowe PWN, Warszawa 1993, ss. 469-503. - ( J.Py., )