Filozofia prawa :  powrót

Czasopisma

• Ratio Iuris

• NO FOUNDATIONS. Journal of Extreme Legal Positivism – czasopismo zaÅ‚ożone i prowadzone przez grupÄ™ badaczy pod auspicjami Katedry Jurysprudencji na Uniwersytecie HelsiÅ„skim, prezentujÄ…ce skrajnie pozytywistyczne stanowisko w filozofii prawa.

• Oxford Journal Of Legal Studies – czasopismo wydawane przez WydziaÅ‚ Prawa Uniwersytetu Oxfordzkiego. Podejmuje tematykÄ™ szeroko zwiÄ…zanÄ… z prawem.

• European Journal of Legal Studies – czasopismo wydawane przez European University Institute; wszystkie artykuÅ‚y dostÄ™pne on-line w jÄ™zyku angielskim, część dostÄ™pna również w innych jÄ™zykach (np. francuski czy hiszpaÅ„ski).

•  The Journal of Philosophy, Science & Law – czasopismo interdyscyplinarne, badajÄ…ce współczesne problemy prawno-filozoficzne wynikÅ‚e z dynamicznego rozwoju nauki.

• Journal of Legal Studies – czasopismo wydawane przez Uniwersytet Chicago, poÅ›wiÄ™cone interdyscyplinarnym badaniom nad prawem i instytucjami prawnymi.

• German Law Rewiev

• Cornell Law Rewiev – czasopismo wydawane od 1915 roku przez studentów Cornell University Law School; na stronie internetowej bogate archiwum publikowanych tekstów, które dostÄ™pne sÄ… on-line.

• Studia Iuridica – czasopismo wydawane przez WydziaÅ‚ Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

• Doxa. Cuadernos de Filosofía del Derecho – hiszpaÅ„skojÄ™zyczne czasopismo poÅ›wiÄ™cone filozofii prawa, wydawane przez Uniwersytet w Alicante od 1984 roku; część artykułów dostÄ™pna on-line.

• www.etykaprawnicza.pl – wortal etyki prawniczej; zawiera bogatÄ… bibliografiÄ™ polsko- i anglojÄ™zycznÄ… wraz z recenzjami książek i artykułów, oraz zbiór kodeksów etycznych.

• Koncentruje siÄ™ na teorii prawa oraz zagadnieniach z pogranicza prawa i innych dziedzin. Na stronie internetowej dostÄ™pne sÄ… tylko streszczenia artykułów.

• The Crit: a Critical Studies Journal – czasopismo publikowane przez WydziaÅ‚ Prawa Uniwerytetu w Idaho. Głównym punktem zaiteresowania sÄ… interdyscyplinarne krytyczne badania nad współczesnymi problemami zwiÄ…zanymi z prawem. Strona zawiera wiele artykułów on-line.

• JURIST – czasopismo utrzymane w konwencji dziennika, prowadzone przez studentów i pracowników WydziaÅ‚u Prawa Uniwersytetu w Pittsburgu, koncentrujÄ…ce siÄ™ na bieżących problamach prawnych, gÅ‚oÅ›nych casusach oraz badaniach z zakresu teorii prawa.