Filozofia prawa :  powrót

Organizacje

• Centre Perelman de Philosophie du Droit – centrum zaÅ‚ożone w 1967 roku na Wolnym Uniwesytecie Brukselskim. Zajmuje siÄ™ badaniami szeroko zwiÄ…zanymi z filozofiÄ… prawa, w szczególnoÅ›ci zaÅ› teoriÄ… i metodologiÄ… prawa, logikÄ… i retorykÄ… prawniczÄ…, prawem naturalnym, filozofiÄ… prawa i filozofiÄ… politycznÄ…. Centrum organizuje wiele miÄ™dzynarodowych konferencji dotyczÄ…cych wyżej wymienionych dyscyplin.

• UBC Feminist Legal Studies – strona internetowa organizacji zajmujÄ…cej siÄ™ feministycznÄ… teoriÄ… prawa na Uniwersytecie w Kolumbii Brytyjskiej, zaÅ‚ożonej w 1970 roku.

• Polskie Stowarzyszenie Ekonomicznej Analizy Prawa – stowarzyszenie zaÅ‚ożone w celu promowania ekonomicznej analizy prawa w Polsce, gromadzenia i upowszechniania wiedzy zwiÄ…zanej z tÄ… dyscyplinÄ… oraz organizowania konferencji i  innych inicjatyw naukowych. Strona zawiera interesujÄ…cy zestaw linków zwiÄ…zanych z tematykÄ… ekonomicznej analizy prawa.

• Institut für Recht und Ökonomik – instytut dziaÅ‚ajÄ…cy na Uniwersytecie w Hamburgu. Głównym celem jest promocja interdyscyplinarnego uczenia i badaÅ„ w zakresie ekonomicznej analizy prawa, ze szczególnym naciskiem poÅ‚ożonym na prawo cywilne.

• Gruter Institute for Law and Behavioral Research – instytut zaÅ‚ożony w 1981 roku, podejmujÄ…cy różnorodne inicjatywy sÅ‚użące upowszechnianiu wiedzy na temat osiÄ…gnięć naukowych dotyczÄ…cych ludzkiego zachowania poÅ›ród prawników czy ekonomistów. W tym celu prowadzi wspólne badania z m.in. biologami ewolucyjnymi czy neuronaukowcami.