Filozofia Wschodu :  powrót

Strony ogólne

• The International Institute for Asian Studies (IIAS) - MiÄ™dzynarodowy Instytut Studiów Azjatyckich (IIAS) to centrum badawcze z siedzibÄ… w Leiden i Amsterdamie (Holandia). Jednymi z celów IIAS sÄ…: wspieranie krajowej i miÄ™dzynarodowej współpracy oraz interdyscyplinarne badania porównawcze Azji.

• Institute of East Asian Studies, Berkeley  University of California -  Instytut Studiów Azji Wschodniej promuje nauczanie i badania naukowe, w zakres których wschodzÄ… paÅ„stwa Azji Wschodniej. Instytut jest sponsorem wielu rodzajów dziaÅ‚alnoÅ›ci Å‚Ä…cznie z organizacjami akademickich seminariów, wykÅ‚adów publicznych, imprez kulturalnych i innych programów. (Na stronie można znaleźć dziaÅ‚y: Chinese Studies, Japanese Studies, Korean Studies, Buddhist Studiem.)

•  The Association for Asian Studies (AAS) - Strona Stowarzyszenia dla Studiów Azjatyckich jest naukowÄ…, apolitycznÄ… organizacjÄ…,  otwartÄ… dla wszystkich osób zainteresowanych AzjÄ… i badaniem Azji. AAS organizuje coroczne spotkania, konferencje regionalne i umieszcza wiele przydatnych publikacji na swojej stronie internetowej.

• The Society for Asian and Comparative Philosophy - Organizacja non-profit, której celem jest osiÄ…gniÄ™cie postÄ™pu w rozwoju dyscyplin filozofii Wschodu oraz na gruncie filozofii porównawczej poprzez wzajemnie korzystnÄ… wymianÄ™ pomysłów pomiÄ™dzy azjatyckimi i zachodnimi filozofami oraz innymi naukowcami zainteresowanymi AzjÄ… i Å›wiatem filozofii.

• The School of Oriental and African Studies (SOAS) - Strona poÅ›wiÄ™cona Szkole, zajmujÄ…cej siÄ™ – jako część Uniwersytetu LondyÅ„skiego – badaniem różnych gaÅ‚Ä™zi wiedzy w kontekÅ›cie nauk o Azji, Afryce oraz Bliskim Wschodzie.

• The Asian Educational Media Service, University of Illinois - Serwis pomagajÄ…cy w znalezieniu materiałów multimedialnych, przydatnych do nauki o Azji, w celu promowania wiedzy o kulturach i narodach azjatyckich.

• Columbia University Libraries, South & Southeast Asian Studies - Strona Bibliotek Uniwersytetu Columbia, na której można znaleźć odnoÅ›niki do peÅ‚nych tekstów książek, dotyczÄ…cych Azji PoÅ‚udniowej.

• Columbia University Libraries, Manuscript Resources For South Asian Studies - strona Bibliotek Uniwersytetu Columbia, na której można znaleźć odnoÅ›niki do innych portali, zamieszczajÄ…cych online manuskrypty z terenów Azji PoÅ‚udniowej.

• Resources for the Study of South and Southeast Asian Languages and Cultures (SUB Göttingen) - Strona, na której można znaleźć odnoÅ›niki do zbiorów linków z nastÄ™pujÄ…cych dziedzin:

• Subject search for books relating to South and Southeast Asian languages and cultures (in German)

• Manuscripts in South Asian languages (in German)

• Rubbings of Indian inscriptions from the Franz Kielhorn bequest (in German)

• Electronic Access Points

• Internet Resources on Tibet

• Internet Resources on Central Asia

• Internet Resources on Southeast Asia

• Bibliographies for the study of Southern Asia - Strona, na której zamieszczone sÄ… odnoÅ›niki do bibliografii w nastÄ™pujÄ…cych kategoriach:

• General

• Environment

• Film

• Law

• Social and Political Issues

• History

• Literature

• Pakistan

• South Asian Diaspora

• Southeast Asia

• Tibet

• Sri Lanka

• Women`s Studies

• Resources for East Asian Language and Thought [by A. Charles Muller, Faculty of Letters, University of Tokio] - Strona, na której zamieszczone sÄ… odnoÅ›niki do portali pomocnych przy pracy nad myÅ›lÄ… wschodniÄ… (dziaÅ‚y: Indexes, E-texts, Bibliographies, Translations, Organizations etc.).