Bioetyka / Etyka medyczna :  Etyka stosowana i zawodowa :  Etyka :  powrót

Polskie instytucje

• Ministerstwo Zdrowia

• Naczelna Izba Lekarska

• Polskie Towarzystwo Lekarskie – „Korzenie Polskiego Towarzystwa Lekarskiego siÄ™gajÄ… poczÄ…tków XIX wieku. Jest to najstarsze i najliczniejsze stowarzyszenie, które zrzesza ponad 25 000 lekarzy różnych dyscyplin medycznych (...). Towarzystwo dziaÅ‚a w caÅ‚ym kraju, ale głównie w terenie, w koÅ‚ach i oddziaÅ‚ach odlegÅ‚ych niekiedy od oÅ›rodków akademickich, w których dominujÄ… towarzystwa lekarskie specjalistyczne.“

• Polskie Towarzystwo Genetyki CzÅ‚owieka – towarzystwo naukowe, które wyÅ‚oniÅ‚o siÄ™ w 1992 r. z Polskiego Towarzystwa Genetycznego; siedziba jego wÅ‚adz mieÅ›ciÅ‚a siÄ™ najpierw w Poznaniu, a w 2002 r. zostaÅ‚a przeniesiona do Warszawy.

• MiÄ™dzywydziaÅ‚owy Instytut Bioetyki PAT – miÄ™dzywydziaÅ‚owa jednostka Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie.

• Centrum Ekologii CzÅ‚owieka i Bioetyki Uniwersytetu KardynaÅ‚a Stefana WyszyÅ„skiego w Warszawie – „jest miÄ™dzywydziaÅ‚owÄ… jednostkÄ… o charakterze naukowo-dydaktycznym prowadzÄ…cÄ… interdyscyplinarnÄ… dziaÅ‚alność badawczÄ…, szkoleniowÄ…, usÅ‚ugowo-doradczÄ… i wydawniczÄ… w zakresie ekologii czÅ‚owieka i bioetyki (etyki medycznej)”.