Bioetyka / Etyka medyczna :  Etyka stosowana i zawodowa :  Etyka :  powrót

Bibliografie

• NRCBL: Bibliography of Bioethics – najobszerniejsza bibliografia książek, artykułów, czasopism i innych dokumentów na temat etyki biomedycznej, redagowana przez National Reference Center for Bioethics Literature (NRCBL) w Kennedy Institute of Ethics, Georgetown University.

• DRZE – BELIT: bibliograficzna baza danych z zakresu bioeteki, wchodzÄ…ca w skÅ‚ad obszernej strony prowadzonej przez Deutsches Referenzzentrum für Ethik in den Biowissenschaften (DRZE, Bonn).

• CBHD_Issues/Topics – wybrane pozycje z zakresu bioetyki, zestawione na stronie Center for Bioethics and Human Dignity i podzielone na kilka grup tematycznych: Bioethics, Cloning, Dying, Genetics, Reproductive Ethics.

• ABP Bioethics Bibliography – komentowana bibliografia prac z bioetyki zwiÄ…zanych szczególnie z pediatriÄ…, zestawiona przez komisjÄ™ etycznÄ… American Board of Pediatrics.

• Books About Genetics – lista książek na temat genetyki na stronie Metapsychology, uporzÄ…dkowanych chronologicznie i opatrzonych recenzjami.

• Clinical Ethics Bibliography – bibliografia sporzÄ…dzona w Centrum Bioetyki Uniwersytetu w Toronto, szczególnie dla potrzeb bioetyków zajmujÄ…cych siÄ™ konsultacjÄ… w szpitalach.

• CBS-Bibliography – tematykÄ™ tej bibliografii, którÄ… w 2002 r. opracowaÅ‚ Chris MacDonald na zlecenie Kanadyjskiego Towarzystwa Bioetyki (Canadian Bioethics Society), okreÅ›la formuÅ‚a „Working Conditions for Bioethics Consultation”. Chodzi wiÄ™c tutuaj miÄ™dzy innymi o rolÄ™ zawodowych etyków w dziaÅ‚alnoÅ›ci bioetycznej i w opiece zdrowotnej.

• Bibliografie w Stanford Encyclopedia of Philosophy

• zob. również:

• Bioethics and Medical Ethics – dziaÅ‚ strony EpistemeLinks, zawierajÄ…cy odnoÅ›niki do wybranych bibliografii z zakresu bioetyki/etyki medycznej, dostÄ™pnych w internecie.