Filozofia polityczna i spoÅ‚eczna :  powrót

Czasopisma

• EpistemeLinks\Political Philosophy – zbiór linków do stron czasopism zwiÄ…zanych z tematykÄ… filozofii polityki.

• International Political Theory – na stronie publikowany jest rodzaj „przeglÄ…du prasy” z zakresu teorii i filozofii politycznej. Wybrane teksty z rozmaitych czasopism sÄ… udostÄ™pnione online. Ponadto znaleźć tu można także teksty jeszcze lub w ogóle niepublikowane oraz dostÄ™pne w Internecie teksty klasyków teorii politycznej.

• Analyse & Kritik. Zeitschrift für Sozialtheorie – pismo poÅ›wiÄ™cone empirycznej i normatywnej teorii spoÅ‚ecznej, skierowane do przedstawicieli nauk spoÅ‚ecznych i filozofów, publikujÄ…ce artykuÅ‚y w jÄ™zyku angielskim i niemieckim. Redagowane przez Michaela Baumanna i Antona Leista, ukazuje siÄ™ od roku 1979. Numery z lat 1990-2005 w caÅ‚oÅ›ci dostÄ™pne online.

• Critical Review – anglojÄ™zyczne, interdyscyplinarne czasopismo poÅ›wiÄ™cone polityce, politologii i filozofii politycznej, redagowane przez Jeffrey’a Friedmana. Niektóre teksty sÄ… dostÄ™pne online.

• Astrolabio. Revista international de filosofia – hiszpaÅ„skojÄ™zyczne czasopismo poÅ›wiÄ™cone filozofii politycznej, wydawane przez Uniwersytet w Barcelonie. Wszystkie teksty dostÄ™pne online.

• Radical Philosophy – anglojÄ™zyczne czasopismo poÅ›wiÄ™cone filozofii socjalistycznej i feministycznej. Ukazuje siÄ™ od 1972 roku. Wszystkie teksty dostÄ™pne online.

• Humanitas – anglojÄ™zyczne, interdyscyplinarne czasopismo poÅ›wiÄ™cone m.in. zagadnieniom filozofii politycznej i spoÅ‚ecznej. Wszystkie teksty dostÄ™pne online.

• Palinurus: Engaging Political Philosophy – czasopismo publikujÄ…ce teksty z zakresu lewicowej filozofii politycznej i spoÅ‚ecznej w jÄ™zykach angielskim i hiszpaÅ„skim. Wszystkie teksty dostÄ™pne online.

• Sic et non. Zeitschrift für Philosophie und Kultur – internetowe, niemieckojÄ™zyczne, czasopismo, publikujÄ…ce teksty z zakresu filozofii, socjologii, kulturo- i medioznawstwa.

• The Independent Review. A Journal of Political Economy – anglojÄ™zyczne czasopismo wydawane przez The Independent Institute. Niektóre teksty dostÄ™pne online.

• Ethics – prestiżowe, wydawane od 1890 roku czasopismo publikujÄ…ce teksty z zakresu etyki, filozofii politycznej i filozofii prawa (w jÄ™zyku angielskim). Redaktorem naczelnym jest obecnie John Deigh.

• Political Theory – jedno z najbardziej znanych anglojÄ™zycznych czasopism poÅ›wiÄ™conych filozofii politycznej.

• Interpretation. A Journal of Political Philosophy – anglojÄ™zyczne czasopismo, którego redaktorem naczelnym jest Hilail Gildin, ukazuje siÄ™ od 1973 roku.

• Social Philosophy and Policy – anglojÄ™zyczne czasopismo wydawane od 1983 roku przez Social Philosophy and Policy Center.

• Archiv für Rechts- und Sozialphilosophie – niemieckojÄ™zyczne czasopismo ukazujÄ…ce siÄ™ od 1914 roku.

• History of Political Thought – anglojÄ™zyczne czasopismo poÅ›wiÄ™cone historii myÅ›li politycznej, ukazujÄ…ce siÄ™ od 1980 roku.

• Jahrbuch für Recht und Ethik. Annual Review of Law and Ethics – czasopismo ukazujÄ…ce siÄ™ od 1993 roku publikuje teksty w jÄ™zykach angielskim i niemieckim.

• Polis – anglojÄ™zyczne czasopismo wydawane przez Society for Greek Political Thought.

• Utilitas – anglojÄ™zyczne czasopismo wspierane przez International Society for Utilitarian Studies.

• Theoria. A Journal of Social and Political Theory – poÅ‚udniowoafrykaÅ„skie czasopismo publikujÄ…ce teksty z zakresu teorii spoÅ‚ecznej i politycznej w jÄ™zyku angielskim.

• Politics, Philosophy and Economics – interdyscyplinarne czasopismo anglojÄ™zyczne.