Estetyka :  powrót

Czasopisma

• Aesthetica Preprint – strona czasopisma w jÄ™zyku wÅ‚oskim, wydawanego przez Centro Internazionale studi di estetica. Niektóre numery wydawane sÄ… w jÄ™zyku angielskim, na stronie dostÄ™pne sÄ… abstrakty.

• Angelaki. The Journal of the Theoretical Humanities – redakcyjna strona czasopisma.

• Aristos. An Online Review of the Arts – strona miesiÄ™cznika online poÅ›wiÄ™conego sztuce i filozofii sztuki. Teksty w jÄ™zyku angielskim.

• Art and Neurosciences. Revue Electronique – strona redakcyjna czasopisma dostÄ™pna w wersji francuskiej i angielskiej. Czasopismo na razie w fazie „rozruchu”.

• Ästhetik & Kommunikation – redakcyjna strona niemieckojÄ™zycznego pisma. Na stronie dostÄ™pne sÄ… spisy treÅ›ci poszczególnych numerów.

• Canadian Aesthetics Journal – czasopismo poÅ›wiÄ™cone estetyce w caÅ‚oÅ›ci dostÄ™pne online w dwóch jÄ™zykach: francuskim i angielskim.

• Consciousness, Literature and the Arts – anglojÄ™zyczne czasopismo poÅ›wiÄ™cone relacjom miÄ™dzy filozofiÄ… umysÅ‚u a literaturÄ… i sztukÄ…. Wszystkie artykuÅ‚y dostÄ™pne sÄ… w wersji online.

• Contemporary Aesthetics – strona internetowego czasopisma w jÄ™zyku angielskim poÅ›wiÄ™conego estetyce. Wszystkie teksty dostÄ™pne sÄ… online.

• Estetika. The Central European Journal of Aesthetics – redakcyjna strona czasopisma poÅ›wiÄ™conego estetyce, wydawanego w jÄ™zykach angielskim i niemieckim. Na stronie niektóre artykuÅ‚y dostÄ™pne sÄ… w wersji PDF, inne zaÅ› jedynie w abstraktach.

• Estetyka i Krytyka – redakcyjna strona czasopisma, na której dostÄ™pne sÄ… streszczenia artykułów oraz peÅ‚ne wersje niektórych teksów archiwalnych.

• Figures de l`Art. Revue d`Etudes Esthetiques – redakcyjna strona francuskojÄ™zycznego pisma poÅ›wiÄ™conego estetyce. Na stronie znaleźć można spisy treÅ›ci poszczególnych numerów, abstrakty oraz poszczególne artykuÅ‚y.

• Film and Philosophy – pismo redagowane przez D. Shawa, poÅ›wiÄ™cone roli jakÄ… film odegrać może w edukacji filozoficznej. Na stronie dostÄ™pne sÄ… niektóre artykuÅ‚y redaktora.

• Film-Philosophy – anglojÄ™zyczne pismo poÅ›wiÄ™cone filozofii filmu, w caÅ‚oÅ›ci dostÄ™pne online.

• IASL Online – niemieckojÄ™zyczne pismo online poÅ›wiÄ™cone literaturze, kulturze i mediom.

• Literature and Aesthetics – czasopismo wydawane przez Sydney Society of Literature and Aesthetics. Strona zawiera informacje redakcyjne oraz spisy treÅ›ci opublikowanych numerów.

• Literature and Theology – redakcyjna strona pisma poÅ›wiÄ™conego zakorzenieniu religii w kulturze, a w szczególnoÅ›ci w literaturze. DostÄ™p do artykułów możliwy po zarejestrowaniu.

• Parol. Qaderni d`arte e di epistemologia – pismo w jÄ™zyku wÅ‚oskim, wydawane przez Uniwersytet w Bolonii. Na stronie dostÄ™pne sÄ… niektóre artykuÅ‚y (przeważnie po wÅ‚osku, ale również w jÄ™zyku angielskim) oraz spisy treÅ›ci poszczególnych numerów.

• Philosophy and Literature – strona redakcyjna czasopisma poÅ›wiÄ™conego filozofii i literaturze, wydawanego przez John Hopkins University. DostÄ™p do artykułów po zarejestrowaniu. Niektóre artykuÅ‚y dostÄ™pne sÄ… w caÅ‚oÅ›ci.

• Philosophy of Music Education Review – redakcyjna strona pisma poÅ›wiÄ™conego filozoficznym zagadnieniom edukacji muzycznej, wydawanego przez Indiana University. ArtykuÅ‚y dostÄ™pne sÄ… po zarejestrowaniu.

• Postgraduate Journal of Philosophy – czasopismo online poÅ›wiÄ™cone estetyce, wydawane przez British Society of Aesthetics.

• Revue francophone d’Esthétique – francuskojÄ™zyczne pismo poÅ›wiÄ™cone estetyce i sztuce. ArtykuÅ‚y dostÄ™pne sÄ… po zarejestrowaniu.

• Springerin – kwartalnik poÅ›wiÄ™cony teorii i krytyce współczesnej sztuki. Wydawane w jÄ™zyku niemieckim i w części w tÅ‚umaczeniu angielskim. Na stronie dostÄ™pne sÄ… artykuÅ‚y w wersji online.

• Sztuka i Filozofia – strona pisma wydawanego przez Uniwersytet Warszawski zawiera informacje redakcyjne oraz spisy treÅ›ci poszczególnych numerów.

• The British Journal of Aesthetics – strona redakcyjna czasopisma poÅ›wiÄ™conego estetyce. Na stronie dostÄ™pne sÄ… streszczenia poszczególnych artykułów. PeÅ‚ny dostÄ™p do zawartoÅ›ci pisma po zarejestrowaniu.

• The Journal of Aesthetics and Art Criticism – czasopismo wydawane przez American Society for Aesthetics. Na stronie dostÄ™pne sÄ… spisy treÅ›ci poszczególnych numerów.

• The Journal of Aesthetics Education - redakcyjna strona pisma poÅ›wiÄ™conego estetycznej edukacji w szerokim rozumieniu tego terminu. Po zarejestrowaniu możliwy dostÄ™p do poszczególnych numerów.

• The Journal of Value Inquiry – strona redakcyjna pisma poÅ›wiÄ™conego szeroko rozumianej problematyce wartoÅ›ci, w tym również wartoÅ›ci estetycznych. ArtykuÅ‚y dostÄ™pne sÄ… na stronie po zarejestrowaniu.