Estetyka :  powrót

Organizacje i instytucje

• American Society for Aesthetics – strona amerykaÅ„skiego towarzystwa estetycznego, na której można znaleźć niektóre artykuÅ‚y z czasopisma The Journal of Aesthetics and Art Criticism, linki do stron zwiÄ…zanych z estetykÄ…, newsletter. Na stronie znajdujÄ… siÄ™ też informacje dotyczÄ…ce corocznie organizowanej konferencji i innych wydarzeÅ„.

• Associazione Italiana per gli studi di estetica – strona wyÅ‚Ä…cznie w jÄ™zyku wÅ‚oskim. ZnajdujÄ… siÄ™ na niej informacje nt. wÅ‚oskiego towarzystwa, wydawanych publikacji, konferencji.

• British Society of Aesthetics – strona informacyjna brytyjskiego towarzystwa estetycznego. ZnajdujÄ… siÄ™ na niej informacje na temat aktualnej dziaÅ‚alnoÅ›ci, linki do innych stron poÅ›wiÄ™conych estetyce oraz link do Postgraduate Journal of Philosophy – gdzie znajdujÄ… siÄ™ artykuÅ‚y w wersji online.

• Canadian Society of Aesthetics – strona w angielskiej i francuskiej wersji jÄ™zykowej zawiera informacje nt. kanadyjskiej organizacji, organizowanych przez niÄ… przedsiÄ™wzięć oraz link do redakcyjnej strony dwujÄ™zycznego czasopisma Canadian Aesthetics Journal udostÄ™pniajÄ…cego artykuÅ‚y w wersji online.

• Center for Research in Philosophy and Literature – na stronie znajdujÄ… siÄ™ informacje na temat organizowanych konferencji i programów badawczych centrum.

• Centro Internazionale studi di estetica – strona dostÄ™pna w jÄ™zyku wÅ‚oskim i angielskim, informuje o dziaÅ‚alnoÅ›ci wydawniczej centrum, organizowanych konferencjach. Można znaleźć na niej linki do strony wydawanego przez centrum pisma Aesthetica Preprint.

• Deutsche Gesellschaft für Ästhetik – strona w jÄ™zyku niemieckim, informujÄ…ca o dziaÅ‚alnoÅ›ci konferencyjnej, wydawniczej i naukowej towarzystwa. ZnajdujÄ… siÄ™ również na niej linki do stron zwiÄ…zanych z estetykÄ….

• Gesellschaft für Musik und Ästhetik – strona zasadniczo w jÄ™zyku niemieckim, niektóre informacje w jÄ™zyku angielskim, przedstawia bieżącÄ… dziaÅ‚alność konferencyjnÄ… i wydawniczÄ… stowarzyszenia.

• International Association for Aesthetics – strona informujÄ…ca o dziaÅ‚alnoÅ›ci miÄ™dzynarodowego stowarzyszenia z siedzibÄ… w Rotterdamie. Można na niej znaleźć w wersji PDF wydawanÄ… corocznie monografiÄ™ zwiÄ…zanÄ… z estetykÄ… International Yearbook for Aesthetics oraz newsletter towarzystwa.

• International Association of Empirical Aesthetics – strona organizacji zrzeszajÄ…cej psychologów, socjologów i filozofów zajmujÄ…cych siÄ™ empirycznym badaniem zachowania czÅ‚owieka w kontakcie ze sztukÄ…. Strona informuje o bieżącej dziaÅ‚alnoÅ›ci tej organizacji.

• International Institute of Applied Aesthetics – dostÄ™pna w jÄ™zyku angielskim strona fiÅ„skiego instytutu prowadzÄ…cego badania w zakresie estetyki Å›rodowiskowej ( environmental aesthetics) informujÄ…ca o jego dziaÅ‚alnoÅ›ci wydawniczej, organizowanych konferencjach, zawierajÄ…ca link do wydawanego periodyku IO Internet Magazine, którego niektóre numery sÄ… dostÄ™pne online.

• Polskie Towarzystwo Estetyczne – strona zawiera informacje dotyczÄ…ce dziaÅ‚alnoÅ›ci towarzystwa oraz m.in. dostÄ™pny online Biuletyn PTE.

• PTF sekcja estetyki im. Romana Ingardena – strona informujÄ…ca o dziaÅ‚alnoÅ›ci sekcji. Można znaleźć na niej recenzje, krótkie teksy.

• SANART Association of Aesthetics and Visual Culture – angielskojÄ™zyczna strona tureckiego towarzystwa, która informuje o jego dziaÅ‚alnoÅ›ci wydawniczej, organizowanych sympozjach i konferencjach.

• Slovenian Society of Aesthetics – anglojÄ™zyczna strona sÅ‚oweÅ„skiego towarzystwa informuje o jego bieżącej dziaÅ‚alnoÅ›ci.

• Societa Italiana d`Estetica – strona dostÄ™pna w jÄ™zyku wÅ‚oskim. Oprócz informacji dotyczÄ…cych dziaÅ‚alnoÅ›ci towarzystwa, można znaleźć na niej artykuÅ‚y (po wÅ‚osku) oraz bibliografiÄ™ tekstów w wielu jÄ™zykach poÅ›wiÄ™conych estetyce, opracowywanÄ… pod kierownictwem Luigi’ego Russo, obejmujÄ…cÄ… lata 2001-2005.

• Sydney Society of Literature and Aesthetics – witryna zawiera informacje nt. dziaÅ‚alnoÅ›ci towarzystwa oraz link do redakcyjnej strony pisma Literature and Philosophy.

• The International Association for Philosophy and Literature – strona informuje o bieżącej dziaÅ‚alnoÅ›ci organizacji, której celem jest badanie wzajemnych zależnoÅ›ci miÄ™dzy filozofiÄ…, literaturÄ… i kulturÄ….