Filozofia nauki :  powrót

Czasopisma

• British Journal for the Philosophy of Science – strona redakcyjna i archiwum publikowanego przez Oxford University Press czasopisma Brytyjskiego Towarzystwa Filozofii Nauki (British Society for the Philosophy of Science). Teksty sÄ… dostÄ™pne online po rejestracji.

• Filozofia nauki – strona redakcyjna polskiego czasopisma wydawanego przez Instytut Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego.

• Forum Logiki, Informatyki i Filozofii Nauki – rocznik sukcesywny (tzn. uzupeÅ‚niany o teksty napÅ‚ywajÄ…ce w przedziale roku), wydawany przez WarszawskÄ… FundacjÄ™ na rzecz Informatyki, Logiki i Matematyki. Teksty sÄ… dostÄ™pne online.

• International Studies in the Philosophy of Science – miÄ™dzynarodowe czasopismo poÅ›wiÄ™cone filozofii, historii oraz socjologii nauki. Teksty sÄ… dostÄ™pne online po zarejestrowaniu.

• Philosophy of Science – strona internetowa redakcji czasopisma poÅ›wiÄ™conego filozofii nauki. Teksty sÄ… dostÄ™pne online po rejestracji.

• Poznan Studies in the Philosophy of the Sciences and the Humanities – polskie czasopismo poÅ›wiÄ™cone badaniom nad filozofiÄ… historii w duchu „szkoÅ‚y poznaÅ„skiej”. Spisy treÅ›ci dostÄ™pne online.

• The Rutherford Journal – nowozelandzkie czasopismo internetowe poÅ›wiÄ™cone historii i filozofii nauki oraz technologii. Teksty sÄ… dostÄ™pne online.

• Transactions of the Luventicus Academy – internetowe czasopismo poÅ›wiÄ™cone podstawom nauki. Niektóre artykuÅ‚y sÄ… dostÄ™pne online.