PrzeglÄ…d stron krajowych :  Dydaktyka psychologii, psychoedukacja, psychologia szkolna :  Etyka w psychologii :  Etyka stosowana i zawodowa :  Etyka :  powrót

Instytucje, organizacje i blogi

Psycholog Szkolny Online – "Psycholog Szkolny Online powstaÅ‚ z myÅ›lÄ… o praktykach i mÅ‚odych psychologach rozpoczynajÄ…cych pracÄ™, w szkole i innych instytucjach pomagajÄ…cych dzieciom, mÅ‚odzieży i rodzinÄ…. NaszÄ… ideÄ… jest by nasz serwis staÅ‚ siÄ™ wartoÅ›ciowym źródÅ‚em wymiany doÅ›wiadczeÅ„ miÄ™dzy praktykami. Ponieważ jako mÅ‚ode adeptki psychologii rozpoczynajÄ…c pracÄ™ w charakterze szkolnego psychologa, nie miaÅ‚yÅ›my pojÄ™cia, na czym ta praca polega i z jakimi regulacjami prawnymi siÄ™ wiąże. Mimo, że zawód psychologa szkolnego funkcjonuje już od 2000 roku, doczekaÅ‚ siÄ™ dopiero jednej publikacji, na szczęście dobrze opisujÄ…cej specyfikÄ™ tej pracy. Jednak nadal brakuje form wsparcia dla szkolnych psychologów, nie wspominajÄ…c już o możliwoÅ›ci superwizji. Dlatego też zależny nam na tym by nasz serwis mógÅ‚ stać siÄ™ substytutem takiej wzajemnej pomocy i miejscem wymiany cennych doÅ›wiadczeÅ„."