PrzeglÄ…d stron krajowych :  Psychologia kliniczna :  Etyka w psychologii :  Etyka stosowana i zawodowa :  Etyka :  powrót

Instytucje, organizacje i blogi

Fundacja eFkropka – „GłównÄ… misjÄ… Fundacji jest zapobieganie izolacji osób po kryzysie zdrowia psychicznego, przeciwdziaÅ‚anie ich stygmatyzacji i przeÅ‚amywanie stereotypów zwiÄ…zanych z chorobami psychicznymi. Poprzez wielowymiarowe dziaÅ‚ania terapeutyczne mamy nadziejÄ™ zbudować zaplecze pomocne w przeÅ‚amywaniu barier czy osobistych ograniczeÅ„, umożliwiać powrót do naturalnej aktywnoÅ›ci i podejmowania ról w życiu osobistym i spoÅ‚ecznym.”

Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego – Głównym celem Instytutu jest pomoc psychologiczna oraz psychoterapeutyczna osobom „z zaburzeniami emocjonalnymi i problemami osobistymi, przeciwdziaÅ‚anie przemocy w rodzinach oraz pomaganie ofiarom przemocy i podnoszenie kwalifikacji ludzi, którzy zajmujÄ… siÄ™ tymi problemami w Polsce”. Instytut, poza dziaÅ‚alnoÅ›ciÄ… pomocowÄ…, organizuje szkolenia majÄ…ce na celu podnoszenie kwalifikacji psychologów i psychoterapeutów z caÅ‚ego kraju oraz prowadzi badania naukowe ukierunkowane na poszukiwanie nowych metod oddziaÅ‚ywaÅ„ psychologicznych oraz dowodów na efektywność psychoterapii. Dyrektor Instytutu: dr hab. Jerzy Mellibruda, profesor SWPS.

Polskie Towarzystwo Psychologiczne

Polskie Towarzystwo Psychologii Klinicznej