Leibniz

organizacje
  • Leibniz Society of North America – strona północnoamerykaÅ„skiego towarzystwa zajmujÄ…cego siÄ™ badaniami nad dzieÅ‚em Leibniza. Towarzystwo jest wydawcÄ… rocznika The Leibniz Review, ukazujÄ…cego siÄ™ od 1991 roku. Na stronie LSNA znaleźć można spisy treÅ›ci numerów 1999-2005. . Darmowy dostÄ™p do tekstów możliwy jest w serwisie Poiesis (dla instytucji opÅ‚acajÄ…cych abonament). Na stronie Towarzystwa można znaleźć również Newsletter oraz program spotkaÅ„.

• Leibniz Gemeinschaft – strona niemieckiej organizacji zrzeszajÄ…cej ponad 80 nieuniwersyteckich oÅ›rodków badaÅ„. Na stronie można znaleźć m.in. informacje o publikacjach organizacji, w tym o wydawanym przez niÄ… kwartalnika Leibniz-Journal.

• Sociedad Española Leibniz – strona hiszpaÅ„skiego towarzystwa leibniziaÅ„skiego. Można tu znaleźć m.in. informacje o dziaÅ‚alnoÅ›ci Towarzystwa i różne materiaÅ‚y nt. Leibniza.