Kant

czasopisma
  • Kant-Studien. Czasopismo niemieckiego Towarzystwa Kantowskiego, zaÅ‚ożone w 1896 r. przez Hansa Vaihingera. Zamieszcza artykuÅ‚y na tematy zwiÄ…zane z filozofiÄ… Kanta, w jÄ™zyku niemieckim, angielskim i francuskim; raz na rok wydaje również bibliografiÄ™, zestawiajÄ…cÄ… najnowsze publikacje dotyczÄ…ce filozofii Kantowskiej. PeÅ‚na elektroniczna wersja czasopisma możliwa do nabycia wyÅ‚Ä…cznie dla bibliotek i innych instytucji; poszczególne artykuÅ‚y także dla osób indywidualnych.

• Kantian Review. Czasopismo zaÅ‚ożone w 1998 r. i wydawane przez University of Wales Press we współpracy z Brytyjskim Towarzystwem Kantowskim i z North American Kant Society. W wersji elektronicznej dostÄ™pne (tylko dla subskrybentów) od 2001 r. Zamieszcza artykuÅ‚y na temat problemów filozofii Kanta, a zwÅ‚aszcza współczesnych sporów filozoficznych, w których zaznacza siÄ™ wpÅ‚yw jego myÅ›li.

• Kant E-Prints. Czasopismo elektroniczne wydawane przez sekcjÄ™ Brazylijskiego Towarzystwa Kantowskiego (Sociedade Kant Brasileira) w Uniwersytecie w Campinas. Zamieszcza preprinty (czyli robocze wersje) artykułów na temat filozofii Kanta, których autorami sÄ… czÅ‚onkowie lub współpracownicy tego towarzystwa i których ostateczna wersja ma siÄ™ ukazać gdzie indziej.