Kant

strony ogólne
  • Das Bonner Kant-Korpus. Strona budowana na Uniwersytecie w Bonn, której zadaniem jest elektroniczne opracowanie dzieÅ‚, listów i rÄ™kopisów Kanta. Jej głównÄ…, gotowÄ… już częściÄ… jest elektroniczna wersja Kantowskich Gesammelte Schriften, zawierajÄ…ca peÅ‚ny tekst pierwszych dziewiÄ™ciu tomów Akademickiego Wydania Pism zebranych Kanta, wyszukiwarkÄ™, za pomocÄ… której można odnajdywać wystÄ™pujÄ…ce w tym tekÅ›cie kombinacje wyrazów, a także linki do różnego rodzaju stron internetowych poÅ›wiÄ™conych Kantowi: listÄ™ obszernych stron na temat filozofii Kanta, listÄ™ elektronicznych tekstów Kanta, listÄ™ elektronicznych artykułów o Kancie.

• Immanuel Kant - Information Online. Strona redagowana w Instytucie Filozofii Uniwersytetu w Marburgu we współpracy z Marburskim Archiwum Kanta i GetyngeÅ„skÄ… AkademiÄ… Nauk. Zawiera miÄ™dzy innymi krótkÄ… prezentacjÄ™ Akademickiego Wydania dzieÅ‚ zebranych Kanta (Kurze Vorstellung der Akademie-Ausgabe), wskazówki bibliograficzne (bibliographische Hinweise), informacje biograficzne (Leben, Werk, Wirkung und Umgebung), a także krótki sÅ‚ownik terminów Kantowskich (Kurzes Lexikon Kantischer Termini).

• Kant on the Web. Część obszerniejszej strony Stevena Palmquista, zawierajÄ…ca listÄ™ dzieÅ‚ Kanta dostÄ™pnych w internecie. Lista obejmuje: 1. angielskie tÅ‚umaczenia pierwszorzÄ™dnych dzieÅ‚ Kanta 2. angielskie tÅ‚umaczenia mniejszych pism Kanta, 3. niemieckie oryginaÅ‚y dzieÅ‚ Kanta, 4. tÅ‚umaczenia dzieÅ‚ Kanta na inne jÄ™zyki (francuski, wÅ‚oski, hiszpaÅ„ski).

• Kant und der deutsche Idealismus. Strona zawiera miÄ™dzy innymi listÄ™ dostÄ™pnych w internecie tekstów zwiÄ…zanych z filozofiÄ… Kanta obejmujÄ…cÄ…: oryginalne dzieÅ‚a Kanta, ich angielskie przekÅ‚ady i artykuÅ‚y na temat filozofii Kanta, podzielone na teksty wprowadzajÄ…ce oraz rozprawy.

• Immanuel Kant. PoÅ›wiÄ™cony Kantowi segment strony EpistemeLinks, której twórcÄ… jest Thomas Ryan Stone. Na jego zawartość skÅ‚ada siÄ™ miÄ™dzy innymi: lista internetowych stron poÅ›wiÄ™conych Kantowi (Main Page), lista haseÅ‚ z internetowych encyklopedii, dotyczÄ…cych Kanta (Encyclopedia Entries), lista dostÄ™pnych w internecie tekstów Kanta (Electronic Texts); wykaz bibiografii, podajÄ…cych prace na temat filozofii Kanta i jej poszczególnych działów (Bibliographies), lista zbiorów cytatów z dzieÅ‚ Kanta (Quotations).

więcej: EpistemeLinks/Main Page