Husserl

strony ogólne
  • Archiwum Husserla w Leuven. Strona najwiÄ™kszego, legendarnego archiwum Husserla zawierajÄ…cego ponad 40000 stron rÄ™kopisów twórcy fenomenologii. Na stronie odnaleźć można spis opublikowanych dotÄ…d Husserlianów (wydawanych pod egidÄ… tej placówki) oraz innych prac zwiÄ…zanych z fenomenologiÄ….

• The Husserl Page. Baza internetowa poÅ›wiÄ™cona życiu i twórczoÅ›ci Edmunda Husserla. Obok tekstów niemieckiego filozofa i informacji biograficznych, zawiera także olbrzymi zestaw linków do innych zasobów sieciowych.

• Husserl.net. Strona utworzona przez doktora Jeffa Joshimi z University of California. Zawiera m.in. forum dyskusyjne poÅ›wiÄ™cone dzieÅ‚om Edmunda Husserla.

• Husserl Database. Projekt koordynowany przez japoÅ„skich filozofów, na który skÅ‚adajÄ… siÄ™ przede wszystkim fragmenty prac Husserla.