Augustyn św.

strony ogólne
  • Augustine of Hippo Strona, której autorem jest James O’Donnell. Można tutaj znaleźć biografiÄ™ Augustyna, wprowadzenie do studiów nad jego myÅ›lÄ…, listÄ™ jego prac, teksty Å‚aciÅ„skie i przekÅ‚ady, a także prace autorów współczesnych.

• Augustine Strona autorstwa Geralda W. Schlabacha. Można tu znaleźć przekÅ‚ady niektórych dzieÅ‚ Augustyna, prace poÅ›wiÄ™cone Augustynowi, a także zbiór interesujÄ…cych linków.

• EpistemeLinks: Augustine of Hippo Fragment strony Episteme Links. Bardzo pożyteczny przy poszukiwaniu w internecie materiałów na temat Augustyna. Znaleźć tu można bogatÄ… kolekcjÄ™ linków podzielonÄ… na różne kategorie (np. czasopisma, teksty, organizacje itp.)

• Augustiniana.html Fragment strony internetowej Villanova University w Stanach Zjednoczonych. Można tutaj znaleźć listÄ™ artykułów i recenzji opublikowanych przez czasopismo Augustinian Studies, listÄ™ instytucji zajmujÄ…cych siÄ™ badaniem myÅ›li Augustyna, teksty wykÅ‚adów poÅ›wiÄ™conych Augustynowi, kilka dzieÅ‚ Augustyna w Å‚acinie oraz listÄ™ wydaÅ„ jego dzieÅ‚ w jÄ™zyku angielskim.

• Sant`Agostino - Vita, Scritti, Pensiero, Santità, Attualità Strona prowadzona w kilku jÄ™zykach: wÅ‚oskim, angielskim, francuskim, niemieckim oraz hiszpaÅ„skim. Można tutaj znaleźć prace Augustyna w wersji Å‚aciÅ„skiej, a także ich przekÅ‚ady na inne jÄ™zyki.

• Augustine Fragment strony Augnet poÅ›wiÄ™cony Augustynowi i jego spuÅ›ciźnie intelektualnej. Znaleźć tutaj można miÄ™dzy innymi obszernÄ… biografiÄ™, przekÅ‚ady na jÄ™zyk angielski, a także artykuÅ‚y poÅ›wiÄ™cone myÅ›li Augustyna.

• Island of Freedom - St. Augustine Fragment strony Island of Freedom poÅ›wiÄ™cony Augustynowi. Zawiera krótki opis jego życia i poglÄ…dów, a także kolekcjÄ™ interesujÄ…cych linków do innych stron jemu poÅ›wiÄ™conych oraz zawierajÄ…cych przekÅ‚ady niektórych jego prac.

• The Philosophy of St. Augustine Fragment strony The Radical Academy poÅ›wiÄ™cony Augustynowi. Zawiera tekst wprowadzajÄ…cy w różne elementy jego poglÄ…dów, a także linki do stron zawierajÄ…cych przekÅ‚ady niektórych jego dzieÅ‚ na angielski.

• Augustine Fragment strony Philosophy Pages. Oprócz krótkiej charakterystyki Augustyna oraz bibliografii zamieszono tutaj kolekcjÄ™ interesujÄ…cych linków.

• St. Augustine, 354-430 Fragment strony The History Guide zawierajÄ…cy zbiór interesujÄ…cych linków do innych stron poÅ›wiÄ™conych Augustynowi.

• Zentrum fur Augustinus–Forschung in Wurzburg – strona prowadzona przez Centrum badaÅ„ nad filozofiÄ… Å›w. Augustyna w Würzburgu; jej godne uwagi części to m.in: