Arystoteles

bibliografie

Aristotle Bibliography. Strona, która tworzy Richard Ingardia w St. John’s University w USA. Przedstawia siÄ™ jako najpeÅ‚niejsza Arystotelesowska bibliografia na Å›wiecie. Zawiera ponad 45 000 pozycji. Aby móc z niej korzystać, należy siÄ™ zarejestrować.

A Basic Aristotle Bibliography. Fragment budowanej na Uniwersytecie w Toronto strony CHASS, zawierający podstawową bibliografię Arystotelesa, którą sporządził Monte Ransome Johnson. Bibliografia jest przeznaczona dla osób, które zaczynają studiować dzieła Arystotelesa i prace o Arystotelesie w języku angielskim. Podaje ona między innymi dzieła samego Arystotelesa, ich przekłady i komentarze do nich, indeksy terminów Arystotelesowskich, wykazy literatury, zbiory artykułów na temat Arystotelesa, a także poświęcone mu strony internetowe.

Articles on Aristotle. Fragment budowanej na Uniwersytecie w Waszyngtonie strony Philosophy 433,zawierający wybraną bibliografię prac o Arystotelesie, którą sporządził S. Marc Cohen. Bibliografia ogranicza się do artykułów z czasopism i antologii, pochodzących z ostatnich 50 lat i odnoszących się do głównych działów Arystotelesowskiej filozofii teoretycznej (logiki, filozofii nauki, metafizyki i filozofii umysłu).

Aristotle and Virtue Ethics. Część strony Ethics Updates. Zawiera między innymi przegląd wybranych prac filozoficznych na temat Arystotelesa i etyki cnót.

więcej: EpistemeLinks/Bibliographies